تحولات افغانستان، محور رایزنی تلفنی اردوغان با عمران‌خان

اسلام‌آباد - ایرنا - سران پاکستان و ترکیه طی تماس تلفنی، اوضاع امنیتی منطقه به ویژه آخرین تحولات صلح افغانستان و تصمیم آمریکا برای خارج کردن نیروهای خود را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا، دفتر نخست وزیری پاکستان پنجشنبه شب با صدور بیانیه‌ای از تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه با «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان خبر داد.

سران پاکستان و ترکیه درخصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور، پیرامون روابط و تقویت همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های مختلف تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است: نخست وزیر پاکستان بر اهمیت حل و فصل سیاسی بحران افغانستان پیش از خروج برنامه‌ریزی شده ایالات متحده تأکید کرد.

وی افزود، پاکستان از پیمان صلح میان آمریکا و طالبان و آغاز مذاکرات داخلی افغانستان به طور کامل حمایت و این روند را تسهیل کرده است.

عمران‌خان اظهار داشت: مذاکرات بین افغانستانی فرصت تاریخی فراهم کرده و رهبران این کشور باید از آن برای دستیابی به یک توافق سیاسی، گسترده و همه جانبه استفاده‌ کنند.

وی با قدردانی از نقش ترکیه افزود، پاکستان به پشتیبانی همه جانبه خود از تلاش‌ها برای راه حل سیاسی برای صلح و ثبات پایدار در افغانستان ادامه خواهد داد.

رایزنی‌ اسلام‌آباد با متحدان منطقه‌ای خود از جمله آنکارا که قرار است میزبان دور جدید مذاکرات افغانستان با حضور هیات‌های آمریکا و سازمان ملل انجام می‌شود.

ساعتی پیش نیز ژنرال باجوا فرمانده ارتش پاکستان با کاردار سفارت آمریکا در اسلام‌آباد دیدار و از تصمیم جوبایدن برای خارج‌ کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان استقبال کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha