۲۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۴۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84296926
۰ نفر

برچسب‌ها

اقتصاد آمریکا درگیر کرونا؛ ۵۷۶ هزار بیکار در یک هفته

تهران- ایرنا- چند ماه از واکسیناسیون گسترده در آمریکا توسط دولت جو بایدن می‌گذرد اما ویروس کرونا همچنان بر اقتصاد آمریکا سیطره انداخته به طوری که در یک هفته گذشته ۵۷۶ هزار نفر شغل خود را از دست داده و خواهان دریافت مزایای بیکاری شدند.

به گزارش ایرنا از شبکه ان بی سی نیوز، وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه در گزارش هفتگی خود در مورد شمار بیکاران کرونایی اعلام کرد که در هفته گذشته ۵۷۶ هزار نفر درخواست دریافت مزایای بیکاری کردند.

تداوم شمار بیکاران آمریکا به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا در حالی ادامه دارد که محدودیت‌های تجاری ناشی از این بیماری در بسیاری از ایالت‌ها لغو شده و به نظر می‌رسد آمریکایی ها به طور فزاینده‌ای مایل به سفر، خرید، غذا خوردن در خارج و دیگر هزینه‌های جانبی هستند.

کارفرمایان در آمریکا مدعی هستند که در ماه مارس (فروردین) ۹۱۶ هزار شغل سالم به بازار کار اضافه کرده‌اند که بیشترین شغل از ماه آگوست (آذر) به حساب می‌آید.

براساس گزارش وزارت کار آمریکا تا هفته های پایانی ماه مارس نزدیک به ۱۶میلیون و ۹۰۰ هزار نفر مزایای بیکاری کرونا دریافت می کنند در حالیکه این رقم در ماه گذشته ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود که این کاهش نشان می دهد برخی از بیکاران به کار خود بازگشته اند.

اگرچه تا کنون میلیون ها نفر همچنان از مزایای بیکاری دولت برخوردار هستند اما هنوز وجود تعداد بالای دریافت کنندگان نشان می‌دهد که میلیون ها نفر همچنان با از دست دادن شغل یا درآمد خود مواجه بوده و برای پرداخت قبوض یا اجاره بها با چالش همراه هستند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون شمار مبتلایان به این بیماری به ۳۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۰ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۷۸ هزار و ۹۸ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا  ۲۴ میلیون و ۶۹۶ هزار نفر گزارش شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha