۲۶۶ مبتلای به کرونا در آذربایجان‌غربی بستری شدند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته هزاررو ۶۰ مبتلا به کرونا در استان شناسایی و ۲۶۶ نفر از آنان در مراکز درمانی بستری شدند.

دکتر جواد آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد بستری شدگان در ۲۴ ساعت گذشته از زمان فروکش کردن موج سوم در پاییز سال گذشته در آذربایجان غربی بی سابقه بوده است.

وی اضافه کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به هزار و ۱۹۲ نفر رسید که از این تعداد، ۵۸۶ نفر مشکوک و ۶۰۶ نفر مبتلای قطعی هستند.

وی بیان کرد: از کل بستری شدگان ۲۴ ساعت گذشته، ۹۴ نفر مربوط به ارومیه، ۵۸ نفر خوی، ۱۹ نفر مهاباد و ۱۸ نفر در میاندوآب بودند که نشان دهنده وضعیت بسیار نامناسب به ویژه در ارومیه و خوی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: ۲۴۲ نفر از بستری شدگان در بخش های مراقبت های ویژه و ۵۹ نفر نیز با حال وخیم فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می کنند.

آقازاده از فوت ۱۳ نفر دیگر شامل چهار نفر در میاندوآب، ۲ نفر در ارومیه، یک نفر در هریک از شهرستان های بوکان، تکاب، شوط، چالدران،خوی، ماکو و مهاباد طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد و اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از کرونا در استان به سه هزار و ۹۲۷ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۱۳۶ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =