اجرای مصوبات ستاد کرونا در دستگاه‌های اجرایی لرستان لازم الاجرا است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: اجرای مصوبات و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا از هفته آینده در لرستان لازم الاجرا است و مدیران بی توجه به این مصوبات به مرجع قضایی معرفی می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی روز پنجشنبه در چهل و دومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا بیان کرد: اداره کل صنعت معدن و تجارت پیشنهادات خود را برای کمک به اصناف آسیب دیده از بیماری کرونا، جمع بندی و به دبیرخانه ستاد استانی جهت طرح و پیگیری از طریق ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال نماید.

وی اظهار داشت: بانک ملی به عنوان رییس شورای هماهنگی بانک‌های استان اقدامات و پیگیری‌های لازم را جهت جلوگیری از اقدامات حقوقی با هدف ممانعت از برگشت چک های صادر شده توسط اصناف طی ۲ هفته اخیر( تعطیلات اصناف به دلیل شرایط قرمز) انجام دهد.
خادمی ادامه داد: دادگستری استان با توجه به تعطیلی دو هفته‌ای اصناف و مشاغل براساس مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ترتیبی اتخاذ نماید تا پایان وضعیت قرمز و تعطیلی اصناف، اقدامات قضایی و حقوقی بر روی چک های برگشت خورده اصناف اعمال نگردد.
وی تاکید کرد: اداره کل صمت و اتاق اصناف از ظرفیت اتحادیه های صنفی در راستای تعطیلی مشاغل تعیین شده در شرایط قرمز استفاده نموده و این اتحادیه ها را موظف به همکاری نمایند.
استاندار لرستان گفت: به منظور جلوگیری از همزمانی مراسمات مربوط به دفن اموات در آرامستان‌ها مقرر گردید پزشکی قانونی از صدور همزمان جواز دفن خودداری نموده و در فواصل زمانی مشخص نسبت به صدور مجوزهای لازم اقدام نماید.
وی افزود: با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا هرگونه فعالیت مذهبی و فرهنگی در فضای مساجد به منظور برگزاری نمازهای جماعت یومیه و مراسم آیینی و مذهبی در شهرهای قرمز ممنوع است.
وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی در خصوص تجهیز و راه اندازی بلوک جدید بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود و همچنین نصب دستگاه اکسیژن ساز جدید این بیمارستان اقدام لازم را در اسرع وقت به عمل آورد.
وی ادامه داد: کلیه مدیران کل و روسای دستگاه‌های استانی، واحدهای شهرستانی ذیربط خود را در خصوص حداکثر همکاری با ستادهای شهرستانی مدیریت بیماری کرونا( فرمانداری ها) توجیه نمایند.
خادمی عنوان کرد: در صورت عدم همکاری اهمال و کم کاری مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و همچنین مدیران شهرستانی با ستادهای مدیریت بیماری کرونا در استان و شهرستان ها، مدیران متخلف به تخلفات اداری و مراجع قضایی معرفی گردند.
وی اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در شهرستان های استان مقرر گردید ؛فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در خصوص دور کاری کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان تصمیم‌گیری نمایندو اجرای دستورالعمل هوشمند محدودیت‌ها در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ های تابعه( دورکاری پرسنل ) با صلاحدید فرماندار ذیربط انجام خواهد شد.
وی افزود:با توجه به روند افزایشی شیوع ویروس کرونا و قرمز بودن کلیه شهرستان های استان مقرر گردید از روز شنبه ۲۸ فروردین لغایت روز دوشنبه ۳۰ فروردین به مدت سه روز به صورت آزمایشی با هدف سنجش تاثیر کاهش ساعات کار اداری بر روند شیوع بیماری،زمان فعالیت ادارات از ساعت ۹ صبح آغاز شود و پس از بررسی تاثیر برنامه فوق بر کاهش روند شیوع بیماری تصمیمات جدید اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.
استاندار لرستان گفت: در جلسات آتی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ،روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها در محل فرمانداری حضور داشته باشند.

وی افزود: با عنایت به عدم توجه اداره کل ورزش و جوانان استان به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا در خصوص هماهنگی و اخذ مجوز از ستاد کرونا استان قبل از برگزاری مسابقات ورزشی، در صورت عدم توجه به دستورالعمل های مربوطه ،مدیر کل ذیربط بر اساس مصوبات ستاد ملی و استانی به مراجع قضایی معرفی خواهد شدو سایر ادارات استانی نیز می بایست قبل از برگزاری هرگونه تجمعی نسبت به هماهنگی و اخذ مجوز از ستاد مدیریت کرونای استان اقدام نمایند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha