نقشه راه رفع موانع تولید مازندران تصویب شد

ساری - ایرنا - کلیات راهکارهای رفع مونع و افزایش تولید در حوزه‌های مختلف استان مازندران امروز پنجشنبه طی نشستی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی متولی و نمایندگان بخش خصوصی تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، این راهکارهای کلی که تمامی بخش های تولیدی استان اعم از ؛ صنعت ، معدن ، کشاورزی ، گردشگری و دیگر حوزه ها را شامل می شود ، به همراه موانع و پشتیبانی های لازم اداری و بانکی با کار کارشناسی کمیته های مرتبط با شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، شناسایی و تدوین شد.

استاندار مازندران پس از تصویب این طرح در نخستین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سال جاری ، تاکید کرد: در جریان رفع موانع تولید و پشتیبانی از آن همه دارای رسالت هستیم و در یک سنگر قرار داریم.

احمد حسین زادگان با اشاره به این که مقام معظم رهبری؛ حکیمانه، ابعاد شعار سال را در بیانات نوروزی بیان فرمودند، گفت : بر آنیم تا برنامه مشخصی که سال گذشته با تعیین و هدف گذاری اولویت ها منجر به دستاوردهایی نظیر راه اندازی واحدهای راکد تولیدی، حوزه کشاورزی خصوصا زراعت چوب و کشت و صنعت، افزایش صادرات و صنعت و دیگر بخش ها آنهم در شرایط سخت کرونایی با همراهی دستگاه های دولتی و فعالیت بیش از پیش بخش خصوصی در راستای افزایش تولید و صادرات و بهره گیری از ظرفیت بازارهای هدف بویژه همسایگان شمالی و فرصت ایجاد شده اتحادیه اورآسیا دنبال کنیم.

وی با بیان این که بخش هایی که سال گذشته خوب کار شده است باید حفظ و تقویت شود ، افزود : در بخش هایی هم که نیاز به بازنگری دارد، مصادیق آن برای پیگیری تعیین شده است.

استاندار مازندران با اشاره به این که در جریان رفع موانع تولید و پشتیبانی از آن همه دارای رسالت هستیم و در یک سنگر قرار داریم، گفت: در این راستا؛ برخی مشکلات و موانع مرتبط با امور کلان و ملی است که باید منعکس و پیگیری شود، اما برای تحقق شعار سال و افزایش تولید باید صنایع و واحدهای تولیدی نیز بطور مشخص و مجزا، مصادیق موانع و زمینه های اعتلای آن حوزه را شناسایی و اعلام کنند.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی غالبا خوب عمل شده است، افزود: در حوزه تسهیل امور تولید نیز بسیار ورود کردیم و با مصوبات این ستاد از تولید و صنعت؛ مانع زدایی کردیم، اما انتظار ما بدلیل ظرفیت های خالی و مزیت های استان بیشتر است.

حسین زادگان با بیان این که به طور مثال؛ آسیبی که به دلیل بحران کرونا به بخش گردشگری وارد شد بسیار زیاد و اثرگذار بود، گفت: باید مشکلات این بخش و دیگر بخش های آسیب دیده برای پشتیبانی و مانع زدایی مشخص شود.

رییس شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران با بیان این که در جریان خروج واحدهای تملیک شده از تملک بانک ها به صورت مصداقی توفیق داشتیم ، افزود: مسایل و مشکلات و زمینه های نقش آفرینی بخش های اثرگذار که می توانند در مسیر شکوفایی اقتصاد استان نقش ایفا نمایند مصداقی تعیین شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =