وزیر خارجه آمریکا:خروج نظامیان به معنی تضعیف روابط کابل -واشنگتن نیست

کابل - ایرنا - وزیر امور خارجه آمریکا در سفری به کابل اعلام کرد که خروج نظامیان آمریکایی به معنی تضعیف روابط راهبردی کابل- واشنگتن نیست و آمریکا به تعهدات خود با دولت و مردم افغانستان پایبند خواهد ماند.

به گزارش ایرنا، انتونی بلینکن امروز پنجشنبه در یک سفر از پیش اعلام نشده وارد کابل شد و در دیدار محمداشرف غنی رئیس جموری افغانستان گفت که آمریکا حمایت‌های دیپلماتیک خویش  از افغانستان و نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور را ادامه می دهد و تلاش های خود را بخاطر تسهیل روند صلح افغانستان، تداوم خواهد داد. 

در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری افغانستان انجام شد اشرف غنی از کمک و همکاری آمریکا طی دو دهه گذشته به دولت و مردم افغانستان قدردانی کرد.

رئیس جمهوری افغانستان با اشاره به توانایی های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان  گفت که نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی ما نشان دادند که به تنهایی قابلیت دفاع سرزمین و کشور خود را دارند و مردم افغانستان پشتیبان نیروهای امنیتی و دفاعی خود هستند.

اشرف غنی گفت: اکنون که آمریکا قصد خروج نیروهای خود را از افغانستان دارند، ضرورت به یک بحث واضح در خصوص آغاز فصل جدید همکاری‌ها بر محور احترام متقابل و منافع مشترک میان دو کشور، وجود دارد.

سفر وزیر خارجه آمریکا پس از اعلام موضع رئیس جمهوری آمریکا و اعلام خروج تمام نیروهای این کشور افغانستان صورت گرفت که قرار است تا پیش از 11 سپتامبر امسال افغانستان را ترک کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha