حماس: عربستان بازداشت شدگان فلسطینی را آزاد کند

تهران – ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" امروز(پنجشنبه) بار دیگر از عربستان خواست تا همه بازداشت شدگان فلسطینی از جمله «محمد الخضری» از رهبران این جنبش و فرزندش را آزاد کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس امروز(پنجشنبه) در سخنانی تصریح کرد: ما از مسئولان سعودی می خواهیم که به مناسبت  فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، آنها را فوری آزاد کند.

وی "تداوم بازداشت این فلسطینی ها را که بدون اتهام یا گناه را  اشتباه" خواند و گفت: این افراد به نفع مسئله فلسطین و درچارچوب قوانین عربستان عمل کرده اند.

«فوزی برهوم» دیگر سخنگوی جنبش حماس نیز امروز در سخنان گفت : توجیهی برای ادامه نگهداری محمد الخضری 83 ساله (نماینده سابق حماس در ریاض) و فرزندش و برادران فلسطینی اش در زندان های عربستان وجود ندارد.

وی افزود: اینها هیچ تخلف یا جرمی مرتکب نشده اند و آزادی بازداشت شدگان ،وظیفه ای دینی ،ارزشی و اخلاقی در ماه مبارک رمضان است.

جنبش حماس در بیانیه های پیشین خود اعلام کرده بود که حدود 60 شهروند فلسطینی از جمله الخضری و «هانی» فرزندش در زندان های عربستان در زندان به سرمی برند.

این درحالی است که رژیم سعودی از زمان آغاز بحث درباره پرونده بازداشت شدگان فلسطینی در عربستان هیچ گونه اظهارنظر یا توضیحی ارایه نکرده است.

جنبش حماس در ماه سپتامبر سال 2019 میلادی اعلام کرد که مسئولان سعودی درچارچوب موج بازداشت دهها فلسطینی که برخی از آنها تابعیت اردنی دارند، الخضری و فرزندش را بازداشت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha