ضرورت اختصاص منابع به فرماندهی انتظامی استان‌ها بر مبنای جغرافیای جرم

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده ناجا اعلام کرد: ضرورت دارد تا ساماندهی نیروی انسانی، تخصیص منابع و امکانات به  فرماندهی انتظامی استان‌ها و رده‌های تخصصی درگیر با ماموریت مبارزه با سرقت بر مبنای جغرافیای جرم صورت گیرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری  پلیس، سردار  قاسم رضایی در نخستین قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت در سال ۱۴۰۰ ابا اشاره به تشدید اقدامات مقابله‌ای با سرقت و استمرار طرح‌های عملیاتی برای کاهش جرم، بر اجرای طرح های عملیاتی با تهیه و ترسیم اطلس جغرافیای مکانی جرایم کشور تاکید کرد و افزود: الصاق پیوست انتظامی ـ ایمنی در حوزه‌های مسکن، شهرسازی و خودروسازی الزامی است.

به گفته وی مسئول سازی  و  مطالبه‌گری از نهادهای متولی در فرآیند پیشگیری از سرقت حائز  اهمیت است.

سردار رضایی با اشاره به ضرورت تکمیل بانک های اطلاعاتی مجرمان به ویژه سارقان سابقه دار، از رصد فعالیت های مجرمانه در فضای مجازی با تمرکز بر جلوگیری از فروش اموال مسروقه، شناسایی، دستگیری و برخورد با مالخران و سارقان خبر داد و افزود: تلاش جدی برای رفع خلاء های قانونی به منظور تشدید اقدامات مقابله ای با سرقت در دستور کارهای نیروی انتظامی است.

 وی متناسب سازی جرم و مجازات را از عوامل مهم بازدارندگی وقوع جرایم و تکرار چرخه جرم بر شمرد و عنوان کرد:  مصوبات جلسات قرارگاه های مرکز بسیاری حائز اهمیت است؛ رویکردمان نباید " مصوبه نویسی " باشد بلکه باید در چنین نشست هایی با ارائه راهکارهای " کاربردی " و " عملیاتی"، به دنبال دسترسی به نتایج مطلوب باشیم.

جانشین فرمانده ناجا در بخش پایانی سخنان خود گفت : در اجرای وظایف ذاتی و قانونی تابع فرامین و تدابیر مقام معظم رهبری "مد ظله العالی" هستیم؛ ملاک عمل پلیس " اجرای قانون" است.  

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =