۲۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 831
کد خبر: 84296599
۰ نفر

برچسب‌ها

دفترچه بیمه سلامت از اردیبهشت ماه حذف می‌شود

ساری - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت دفترچه بیمه سلامت با هدف استقرار دولت الکترونیک و ارائه خدمات به صورت الکترونیکی از اول اردیبهشت ماه به صورت تدریجی حذف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران ، دکتر رسول ظفرمند افزود که بر این اساس چاپ دفترچه بیمه سلامت در صندوق بیمه سلامت همگانی از ابتدای اردیبهشت، صندوق روستائیان از ابتدای خرداد و سایر صندوق ‏ها از ابتدای تیر ماه متوقف خواهد شد.

وی توضیح داد  : در مرحله اول حذف دفترچه ها ، جلد دفترچه که حاوی اطلاعات هویتی بیمه شده است در اختیار وی قرار می گیرد تا اطلاعات وضعیت بیمه ای خودش را در اختیار داشته باشد و نسخه نویسی الکترونیکی هم بر اساس مشخصات هویتی مندرج در جلد دفترچه انجام می شود.

او افزود : طبق تمهیداتی که اندیشده شد، برای آن دسته از بیمه شدگانی هم که دفترچه ندارند و یا به هر دلیلی امکان نسخه‌نویسی الکترونیک وجود نداشته باشد، پزشک می‌تواند با استفاده از سربرگ خود و با درج کد ملی، نام و نام خانوادگی بیمار و تاریخ ویزیت در چارچوب دستورالعمل های موجود اقدام کند و داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک نیز موظف به پذیرش و ارائه خدمات به این دسته از بیمه شدگان هستند.

ظفرمند گفت : هم اکنون دسترسی به سامانه نسخه الکترونیک بیمه سلامت برای تمامی پزشکان طرف قرارداد بخش خصوصی فراهم شده و این پزشکان می‌توانند نسبت به تجویز الکترونیک اقدام کنند.

وی افزود : به منظور ایجاد انگیزه جهت تجویز الکترونیک، مطالبات آن دسته از پزشکانی که اقدام به ثبت نسخه الکترونیک می‌ کنند ظرف مدت ۱۰ روز از پایان ماه و به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت می شود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اعلام این که دسترسی داروخانه ها مراکز پاراکلینیک و به سامانه نسخه الکترونیک بیمه سلامت فراهم شده است ، گفت : این مراکز امکان واکشی نسخه الکترونیک تولید شده را خواهند داشت و تا زمان ثبت کلیه نسخه به صورت آنلاین توسط پزشکان، مراکز ارائه دهنده خدمت می توانند نسخه کاغذی را در سامانه ثبت کنند.

وی افزود : آن دسته از مطالبات موسساتی هم که به صورت برخط ثبت شده باشند ، دارای اولویت پرداخت خواهند بود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران همچنین اعلام کرد که با توجه به استمرار شیوع ویروس کرونا و لزوم کاستن از مراجعات بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان ، پوشش بیمه ای بیمه شدگان صندوق های کارکنان دولت، روستاییان، سلامت همگانی و ایرانیان (صرفاً بیمه شدگان بیمار خاص) که تاریخ پایان اعتبار سیستمی آنها از ۰۱‏/۰۱‏/۱۴۰۰ به بعد می باشد، به صورت خودکار تا تاریخ ۳۱‏/۰۶‏/۱۴۰۰ در سامانه معتبر می شوند.

بر اساس آمارهای رسمی ، حدود نیمی از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

بیمه سلامت مازندران سالانه بیش از هفت هزار میلیارد ریال برای هزینه درمان بیمه شدگان به بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ مؤسسه درمانی طرف قرارداد استان پرداخت می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha