۴ هزار و ۹۰۰ مددجوی قزوینی از خدمات آموزشی کمیته امداد بهره مند شدند

قزوین – ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: چهار هزار و ۹۰۰ مددجوی قزوینی در سال گذشته از خدمات آموزشی کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره مند شده اند.

سید مرتضی دهقانی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دوره های آموزشی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین در سه قسمت مقدماتی، پایدارسازی و مهارتی با هدف توانبخشی و مهارت افزایی مددجویان برگزار می شود.

وی افزود: در حوزه آموزش های مهارتی این اداره کل تفاهم نامه هایی را با سازمان های مختلفی از جمله جهاد دانشگاهی، فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری منعقد کرده تا بدین وسیله مددجویان بتوانند علاوه بر استفاده از اساتید مجرب مدرک فنی هم اخذ کنند و راحت تر وارد بازار کار شوند.

این مسوول گفت: در زمینه پایدار سازی، اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین به مددجویانی که اشتغالی از جمله طرح های کشاورزی، دامپروری و غیره را برای خود راه اندازی کرده اند اطلاعات تکمیلی، آموزشی و به روز داده می شود تا بدین وسیله به شکل بهتری به مقوله تولید بپردازند.

دهقانی اضافه کرد: در حوزه دوره های آموزشی مقدماتی هم کمیته امداد امام خمینی (ره) به دنبال آموزش به خانواده هایی است که تخصص لازم برای ایجاد اشتغال را ندارد و باید مهارتهایی را بیاموزند، دوره هایی که با حضور اساتید مجرب دانشگاهی برگزار می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اظهار داشت: تمامی این اقدامات باعث شده تا این استان فراتر از ابلاغ و برنامه اعلام شده حرکت و رتبه دوم کشوری را در زمینه آموزش کسب کند.

هم اکنون ۶۰ هزار مددجو از کمیته امداد استان قزوین خدمات دریافت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha