جهادکشاورزی کردستان آماده کمک به باغدار خسارت دیده سنندجی است

سنندج - ایرنا ‌- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: این سازمان برای اختصاص ۵۰۰ اصله نهال هلو به باغدار سنندجی که درختان باغش قطع شده اعلام آمادگی کرده ولی این باغدار آن‌ را نپذیرفته است.

محمدصالح احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی چند روز اخیر صاحب یکی از باغ‌های روستای «سو» از توابع سنندج به دلیل قطع درختان ثمردار باغ خود به پلیس مراجعه می‌کند و اخبار مربوط به آن هم در رسانه‌های مختلف منتشر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درختان قطع شده در این باغ از گونه‌های مختلف بوده و از سه سال تا ۶ سال عمر داشتند، افزود: قطع این تعداد درخت با مته موتوری انجام شده و باید برای کاشت مجدد اقدام به ریشه زدایی درختان قبلی کرد.

احمدی با بیان اینکه کشت نهال‌های گلدانی تا یک ماه دیگر هم در استان امکان پذیر است، اضافه کرد: در حال حاضر هم برای سازمان تنها شرایط اختصاص نهال گلدانی هلو مهیا است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی کردستان یادآور شد: برآورد خسارت وارد شده به این باغدار هنوز به طور قطعی مشخص نشده است چراکه این مهم براساس نوع گونه و سن درختان انجام می‌شود و طی چند روز آینده اعلام خواهد شد.

پس از تحقیقات اولیه در رابطه با این پرونده، امروز به پلیس آگاهی سپرده شده تا متخلفین و مرتکبین به آن را شناسایی و تحویل قانون دهند؛درختان این باغ در روستای سو در نزدیکی سد گاوشان حدود ساعت‌ ۲ یا سه بامداد قطع شده است.

صاحب باغ مدعی شده بود کارشناسان ارزش درختان قطع شده را پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند. پخش شدن تصاویری از درختان قطع شده این باغ در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت و کاربران خواستار پیگیری و رسیدگی سریع این موضوع توسط نهادهای مرتبط شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha