غربالگری بیش از ۱۵۸ هزار مسافر در مبادی مرزی رسمی کشور

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در طرح مراقبت بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور، امدادگران تاکنون ۱۵۸ هزار و ۵۴۵ نفر را غربالگری کرده‌اند.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور افزود: در طرح مراقبت بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور که با همکاری جمعیت هلال احمر همراه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام است، امدادگران تاکنون از هشت هزار و ۶۷ مسافر تست پی سی آر گرفته‌اند.

وی به انجام هشت هزار و ۶۷ پی سی آر از ٢٠اسفندماه تا ٢۶ فروردین ماه امسال اشاره کرد و افزود: در این مدت از ٢۶هزار و ٣۶٧ مسافر هم در ٢٨ مرز رسمی زمینی، دریایی و هوایی تست فوری کرونا گرفته شد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌گیری جهانی) این بیماری را تائید کرد.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کووید ۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان، بزریل، هندوستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت،  بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدیدی را در جهان به وجود آورده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =