تعداد مراکز تست کرونایی در شهرستان اردبیل به ۷ مورد افزایش یافت

اردبیل-ایرنا- فرماندار اردبیل از افزایش تعداد مراکز تست کرونایی در این شهرستان  به هفت مورد خبر داد.

به گزارش ایرنا، مسعود امامی یگانه روز پنجشنبه در بازدید از مرکز نقاهتگاه بیماران کرونایی اردبیل افزود: با توجه به افزایش مراجعه مبتلایان کرونا در شهرستان اردبیل تعداد مراکز ۱۶ ساعته تست کرونایی در این شهرستان  از پنج مرکز به هفت مورد افزایش یافت تا روند خدمات‌دهی به بیماران در سریع‌ترین زمان ممکن انجام گیرد.

وی از راه‌اندازی خط تلفن ۳۱۳۳ برای دریافت گزارشات مردمی از عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم تعطیلی گروه‌های شغلی مشمول خبر داد.

فرماندار اردبیل همچنین با اشاره به  پیش‌بینی لازم در مرکز نقاهتگاه شهرستان اردبیل برای بستری مبتلایان کرونایی در مواقع اضطراری گفت: این مرکز با ظرفیت ۶۰ نفر برای خدمات دهی مورد نیاز تجهیز شده است.

وی  افزایش مراجعه بیماران سرپایی و بستری مبتلایان  به کرونا در شهرستان اردبیل را نگران کننده دانست و گفت: در کنار اجرای محدودیت‌های ابلاغ شده و تعطیلی بازار و اصناف، تک تک شهروندان باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند تا از این پیک خطرناک عبور کنیم.

امامی یگانه گفت: باید همگان نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند باشیم تا شاهد تمدید محدودیت‌ها و متضرر شدن اصناف، بازاریان و کسبه‌ها نباشیم..

کارشناسان بهداشت و درمان از شهروندان خواسته‌اند به محض مشاهده علائم اولیه ابتلا به کرونا از جمله سردرد و بدن درد شدید و نیز ناراحتی‌های تنفسی به سرعت به مراکز ۱۶ ساعته بهداشت و درمان مراجعه کرده و نسبت به اقدامات تشخیصی و درمان اقدام کنند.

روند افزایشی کرونا در استان اردبیل از حدود سه هفته پیش و همزمان با سفرهای گسترده نوروزی  شتاب گرفت و همانند نیمه پاییز پارسال در مسیر صعودی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha