۲۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84296540
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای کردستان افزایش می‌یابد

سنندج - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: دمای هوای استان از روز جمعه تا اواسط هفته آینده روند صعودی داشته و به طور میانگین ۶ تا هشت درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

نشمیل احمدیانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، وضعیت هوای استان را در روزهای آتی پایدار اعلام کرد و اظهار داشت: در این مدت وزش باد در بعدازظهرها پیش بینی می‌شود که به دنبال آن گرد و غبار رقیق هم در هوای استان مشاهده خواهد شد.

وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته شهر بابارشانی و روستای قاملو با دمای منفی هفت درجه سانتی گراد سردترین و سلین اورامان با ۲۶ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقطه استان بودند.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه دمای شهر سنندج هم در این مدت بین حداقل یک و حداکثر ۲۴ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود، افزود: حداقل دمای شهرهای دهگلان منفی پنج، هزارکانیان و زرینه منفی چهار، دیواندره منفی سه، سقز و موچش منفی ۲، مریوان منفی یک، کامیاران صفر، سنندج یک، سروآباد و قروه سه و بانه پنج درجه سانتیگراد بود.

احمدیانی، سرعت وزش باد را در شبانه روز گذشته هم قابل توجه دانست و ادامه داد: شهرهای قاملو با ۱۸ متر بر ثانیه و بهارستان با ۱۷ متر بر ثانیه بیشترین سرعت وزش باد را داشتند.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۸۲ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته(۳۹۸ میلی متر) ۲۹ درصد و در مقایسه با بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۳۵۲ میلی متر، ۲۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha