بخش خصوصی ۹۲ پروژه گردشگری در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌کند

تبریز-ایرنا- مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی آذربایجان شرقی گفت: تعداد ۹۲ پروژه گردشگری به ارزش تقریبی ۱۰ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در این استان اجرا می‌شود.

 احمد حمزه زاده روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، نظارت، توسعه و بروزرسانی را رویکرد اصلی حوزه گردشگری آذربایجان شرقی در سال گذشته عنوان و اضافه کرد: میراث‌ فرهنگی استان همواره در راستای بسترسازی عمومی و تبیین اهمیت جایگاه گردشگری در سطوح مختلف افکار عمومی، معرفی تصویر واقعی و صحیح از استان در جوامع بین‌الملل در تلاش بوده که به دنبال آن طی پارسال تشدید نظارت‌ها، توسعه و به‌روزرسانی در حوزه گردشگری را به عنوان رویکرد اصلی خود انتخاب کرد.

وی تعداد پروژه‌های در حال اجرا و حجم سرمایه‌گذاری آن‌ها در آذربایجان شرقی را قابل توجه خواند و افزود: سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی در استان توسط بخش خصوصی گویای این مطلب است که حجم شایان توجهی را به خود اختصاص داده است.

حمزه زاده با اشاره به روند فعالیت فعالان حوزه گردشگری استان در ایام شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: با توجه به اینکه از اسفند ماه سال ۹۸ تاکنون با بحران شیوع ویروس کرونا مواجهیم، فعالیت تمامی تاسیسات گردشگری اعم از آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها، واحدهای گردشگری و رستوران‌ها با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده است و این اداره کل در راستای تسهیل روند فعالیت و استرداد هزینه‌های پرداختی دفاتر خدمات مسافرتی، رایزنی‌های لازم با دستگاه‌های مسوول را برای فراهم کردن شرایط ویژه دریافت تسهیلات و امهال اقساط انجام داد. 

وی با بیان اینکه در معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های مهم گردشگری آذربایجان شرقی استفاده از روش‌های نوین و کارآمد گردشگری الکترونیکی نقش به سزایی دارد، گفت: با توجه به اهمیت بهره‌مندی از روش‌های نوین در توسعه گردشگری، این اداره کل با تولید بیش از ۱۰۰ ویدئوکلیپ ۳۶۰ درجه‌ای، تولید ۲۰ عنوان موشن گرافی و اینفوموشن، تهیه و تولید ۲۰۰ پوستر گرافیکی ویژه شبکه‌های اجتماعی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، گردشگری و طبیعی استان، درصدد معرفی جامع و تسهیل دسترسی گردشگران به اطلاعات گردشگری استان برای انتخاب هدفمند مقصد سفر برای ایام پسا کرونا بوده است.

حمزه زاده با تاکید بر لزوم افزایش کیفیت خدمات، ارتباط حرفه‌ای با دریافت‌کنندگان خدمات گردشگری، برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی ذینفعان این حوزه را یکی از راهکارهای مهم در این راستا عنوان کرد و افزود: به دنبال اهمیت حوزه آموزش در توسعه گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی استان طی سال ۹۹ اقدام به برگزاری ۳۳ دوره آموزشی کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت فعالیت تأسیسات گردشگری حرفه‌ای در توسعه صنعت گردشگری، طی مدت ‌زمان مذکور، ۱۷ مورد مجوز فعالیت تأسیسات گردشگری اعم از هتل، هتل‌آپارتمان و بوم گردی صادر شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی ادامه داد: پارسال به منظور نظارت بر عملکرد واحدهای فعال گردشگری به‌ صورت شبانه ‌روزی تعداد چهار هزار و ۸۰۰ مورد بازدید توسط ناظران کمیته گردشگری استان انجام شد.

حمزه زاده اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه جهان، کشور و استان به دنبال شیوع کرونا و درخواست چند دفتر خدمات مسافرتی برای توقف فعالیت، پس از بررسی‌های انجام ‌شده توسط اعضای کمیته فنی گردشگری با درخواست تعطیلی ۴۰ دفتر خدمات مسافرتی موافقت شده است.

وی افزود: طی سال گذشته تعداد ۲۱۰ تذکر و اخطار کتبی برای تأسیسات گردشگری صادر و مجوز فعالیت چهار دفتر مسافرتی نیز لغو شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha