واحد بازرسی اصناف مهاباد رتبه نخست عملکرد در آذربایجان‌غربی را کسب کرد

مهاباد- ایرنا- مسوول واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مهاباد گفت: این واحد با ۱۴ هزار و ۳۸۵ مورد بازرسی در سال گذشته از واحدهای صنفی و غیرصنفی این شهرستان توانست رتبه نخست را در آذربایجان غربی کسب کند.

یوسف شریف‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از بیش از ۱۴ هزار بازرسی انجام شده در سال گذشته در این شهرستان، هزار و ۱۸۰ پرونده تخلف در مجموع به ارزش ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تشکیل شد.

وی اضافه کرد: از مجموع این تعداد پرونده، هزار و ۳۳ پرونده به ارزش ۱۰ میلیارد ریال مربوط به واحدهای صنفی و مابقی پرونده ها به ارزش هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز مربوط به واحدهای غیر صنفی است. 

مسوول واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مهاباد اظهار داشت: در سال گذشته همچنین ۲ هزار و ۷۲۳ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی انجام شد که برای متخلفان به ارزش ۲۴۷ میلیون ریال پرونده تشکیل و به تعزیرات ارسال شد.

شریف زاده، از تشکیل گشت های مشترک با سایر دستگاه ها و ادارات این شهرستان در سال گذشته نیز خبر داد و گفت: در قالب این گشت های مشترک بیش از هزار مورد بازرسی انجام گرفت که ۲۵۲ مورد پرونده به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال برای متخلفان تشکیل شد.

وی گفت: در همین مدت ۷۲۳ مورد شکایت در قالب ستاد خبری نیز در این شهرستان دریافت و به ثبت رسید که ۱۵۷ مورد متخلف شناخته شده و با آنها برخورد قانونی لازم صورت گرفت.

وی با اشاره به اجرای طرح تشدید نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی این شهرستان ویژه ایام نوروز نیز گفت: در قالب اجرای این طرح که تا ۱۵ فروردین امسال ادامه داشت تمام نیروهای اتاق اصناف شامل پنج اکیپ ۲ نفره در شیفت‌های صبح و بعدازظهر به منظور کنترل بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها بر بازار نظارت و بازرسی داشتند.

شریف زاده بیان کرد: این طرح با اولویت مواد خوراکی و میوه، کالاهای اساسی تنظیم بازار و همچنین پوشاک انجام و در قالب آن بر نحوه خرید و فروش و قیمت‌گذاری ها نظارت شد. 

وی تاکید کرد: شهروندان در خصوص مشاهده گران فروشی، کم فروشی و یا طرح شکایت می توانند از طریق شماره ۱۲۴ و تلفن ثابت ۴۲۲۲۹۹۷۴ آن را گزارش دهند.

شهرستان ۲۴۱ هزار نفری مهاباد دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی است؛ اصناف بزرگترین بخش اقتصادی این شهرستان را تشکیل می‌دهند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =