طرح تشدید نظارت بر بازار استان سمنان ویژه ماه رمضان آغاز شد

سمنان- ایرنا- معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه مبارک رمضان در استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مهدی یحیایی روز پنجشنبه به رسانه ها افزود: در آستانه ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا برای مواد غذایی به ویژه اقلام لبنی ، پروتئینی ، برنج ، روغن ، قند و شکر ، خرما و میوه، طرح نظارت و بازرسی بازار ویژه ماه مبارک رمضان در استان آغاز شد.

وی اظهار داشت: با هدف تنظیم بازار اقلام اساسی و مصرفی خانوار در ماه مبارک رمضان، حفظ آرامش بازار در این ماه مبارک و توجه به رفاه هموطنان به ویژه اقشار آسیب پذیر جامعه، طرح ویژه نظارت بر بازار همزمان با سراسر کشور از روز اول ماه مبارک رمضان آغاز شد و تا پایان ماه مبارک ادامه می یابد.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صمت استان سمنان تصریح کرد: این طرح تشدید به منظور جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت ها و بروز تخلفات احتمالی اجرا می شود.

وی تاکید کرد: افزایش گشت های بازرسی واحدهای صنفی و غیرصنفی مورد نظر به ویژه شیرینی‌فروشی‌ها ، تالارها و رستورانها ، سوپرمارکت‌ها و میوه و تره بار در اولویت نظارت خواهد بود.

یحیایی اضافه کرد: بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتاق های اصناف شهرستانها و ناظران افتخاری به صورت مستمر و روزانه گروه های کالایی پرمصرف در ماه مبارک رمضان را به طور ویژه مورد پایش قرار خواهند داد.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صمت استان سمنان بیان کرد: تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخنامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف شامل گرانفروشی، کم فروشی ، عدم نصب قیمت و عدم صدور صورتحساب را به شماره ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

در استان سمنان ۳۰ هزار واحد صنفی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =