۵۰۰ میلیارد تومان برای شتاب‌دهی به پروژه راه آهن اردبیل هزینه می‌شود

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار اسنادی و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع تامینی در بودجه سال جاری جهت شتابدهی به اجرای پروژه راه آهن اردبیل - میانه با دستور رییس سازمان برنامه و بودجه خبر داد.

اکبر بهنامجو روز پنجشنبه اعلام کرد: در دیدار با محمدباقر نوبخت مقرر شد تا این اعتبار تا دو هفته آینده پرداخت شده و موجب تسریع در عملیات اجرایی راه‌آهن اردبیل گردد.

وی بیان کرد: تخصیص اعتبار لازم برای راه‌های استان اردبیل  از جمله راه گرمی به سمت بیله سوار، گرمی به سمت اردبیل، رضی _ امیرکندی، اردبیل_ مشگین شهر، پارس آباد _ مشگین شهر، جاده سرچم و کلور _درام هم در جریان دیدار با معاون رئیس جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مجوز ماده۵۶ و تضمین دولت برای بازپرداخت منابع برای پروژه های راه استان در این دیدار مورد ارزیابی قرار گرفت، افزود: ۴۵۰میلیارد تومان اعتبار برای جاده  پارس‌آباد به اردبیل و اردبیل به سرچم  مورد توافق قرار گرفت.

بهنامجو اضافه کرد: در گذشته نیز از محل ماده ۵۶ برای آبرسانی به تازه‌کند گرمی و روستاهای این حوزه، پایاب سد سبلان و پایاب سد گیوی در جنوب استان اعتبارات لازم جذب شده بود.

وی اظهار کرد: علاوه بر آن اعتبار مجتمع های آبرسانی و تصفیه‌خانه فاضلاب اردبیل نیز مشمول ماده ۵۶ شده بود.

تا نیمه اسفند ماه گذشته  ۵۰ کیلومتر از ۲۰۰ کیلومتر مسیر راه آهن اردبیل -میانه ریل گذاری شده بیود .

عملیات اجرایی راه‌آهن میانه - اردبیل در سال ۸۴ شروع شده و عملیات آن پس از سال‌ها توقف در دولت تدبیر و امید آغاز شد.

هم اکنون این پروزه بیش از ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می شود تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام برسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =