تالار مرکزی ساری بهار امسال بهره‌برداری می‌شود

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران تخصیص اعتبارات به تالار مرکزی ساری را بموقع و سریع دانست و گفت : می‌توانیم این وعده را به مردم مرکز استان بدهیم که حداکثر تا ۲ ماه آینده این پروژه بهره‌برداری می‌شود.

مهدی رازجویان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تالار مرکزی ساری از جمله پروژه های اولویت دار مازندران است که در سفر مرداد ماه سال گذشته معاون رییس جمهوری مورد بازدید قرار گرفت و اعتبار مورد نیاز برای آن تامین شد.

وی میزان اعتبار تخصیص یافته به این طرح را ۲۶۰ میلیارد ریالی اعلام کرد و گفت : خوشبختانه با پیگیری استاندار مازندران و مساعدت رییس سازمان برنامه بودجه اعتبارات مورد نیاز بموقع به این پروژه تزریق شد و اکنون با سرعت بالا در حال تکمیل است. 

معاون عمرانی استاندار مازندران پیشرفت این طرح را بیش از ۹۵ درصدی برآورد کرد و گفت : پیش بینی ما این است که تالار تا اواخر اردیبهشت به بهره برداری برسد اما چنانچه تاخیری در این وضعیت پیش آید حداکثر تا اوایل خردادماه افتتاح و برای استفاده هنرمندان بازگشایی می شود.

رازجویان اظهار داشت : تمامی بخش های ساختمانی و نماسازی تالار تکمیل شده و یا مراحل پایانی را طی می کند و فقط بخش های فنی همچون سیستم های برقی و برخی دیگر از تاسیسات در حال نصب است.

وی در باره تکمیل سایر پروژه های اولویت دار مازندران که در سفر معاون رییس جمهوری اعتبار دریافت کرد ، گفت : هدف ما این است تمامی این پروژه ها تا پیش از پایان کار دولت دوازدهم به بهره برداری برسد تا وعده های ما رنگ عمل بگیرد. 

مجموعه فرهنگی هنری ساری که با عنوان "تالار مرکزی " خطاب می شود در سال ۱۳۸۶ با هدف تامین فضای مناسب برای انجام فعالیت های مهم فرهنگی هنری استانی و ملی و نیز فراهم کردن فضا برای فعالیت هنرمندان کلنگ زنی شد و در همان زمان بنا بر این بود که این پروژه با توجه به اولویت دار بودنش در مدت سه سال آماده بهره برداری شود . 

این پروژه فرهنگی در ۶ سال نخست تا قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم تنها حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و متوقف شده بود.

توقف این پروژه به یکی از دغدغه های اهالی فرهنگ و ادب مازندران تبدیل شده بود تا اینکه دکتر محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مردادماه سال گذشته در سفر ۲روزه خود به استان مازندران از عملیات اجرایی تالار مرکزی شهر ساری بازدید کرد و تخصیص اعتبارات مورد نیاز این پروژه را کلید زد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =