یک‌هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی برای استان همدان خریداری شده است

همدان- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: بیش از یک هزار میلیارد تومان انواع تجهیزات جدید و مدرن پزشکی در سه سال گذشته برای مجموعه مراکز درمانی این استان خریداری، نصب و راه اندازی شده است.

به گزارش ایرنا، دکتر «رشید حیدری‌مقدم» روز پنج شنبه در ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی همدان که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، افزود: ۶۴ طرح عمرانی در قالب ۴۵ هزار متر مربع طی این مدت در استان همدان اجرا و به ظرفیت مراکز درمانی، بهداشتی و خدماتی دانشگاه علوم پزشکی اضافه شده است.

وی اظهار داشت: با وجود شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ایجاد شده، شمار تخت های دیالیز استان همدان از ۹۰ به ۱۸۰ تخت افزایش یافته و همچنین ۱۲۰ تخت جدید نیز به ظرفیت ۱۴۶ تخت بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان اضافه شده و زیر ساخت لازم برای ایجاد ۵۶ تخت دیگر نیز فراهم شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان همچنین به دستاوردهای حوزه تحقیقات و فناوری این استان اشاره و تصریح کرد: در حوزه پژوهش ۱۷۰ طرح با محوریت کووید ۱۹ در استان مصوب شده که 9 طرح از این تعداد فن آورانه است. 

حیدری مقدم از به روز رسانی و پرداخت منظم کارانه، اضافه کار و سایر مطالبات کارکنان بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: علاوه بر اینها ۱۱ دستگاه اکسیژن ساز بین ۶۰۰ تا یک هزار لیتری در بیمارستان های این استان نصب و راه اندازی شده و به زودی ۲ دستگاه دیگر نیز نصب می شود.

وی ادامه داد: ۲۶ دستگاه ونتیلاتور برای استان همدان خریداری و آزمایشگاه تست کووید ۱۹ نیز در همدان راه اندازی شد که تاکنون تست و آزمایش مربوط به ۱۲۰ هزار نفر در این مرکز انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: به منظور حفظ سلامت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی افزون بر ۳۰ میلیارد تومان تجهیزات حفاظت فردی نیز از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تاکنون خریداری و تحویل شده است.

دکتر حیدری مقدم از فعالیت ۶ شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید ماسک در استان همدان خبر داد و افزود: در آغازین روزهای شیوع ویروس، دغدغه تأمین ماسک و لوازم حفاظت فردی برای بیشتر دانشگاه‌های کشور وجود داشت اما اکنون این استان نه تنها در تولید ماسک خودکفا شده بلکه به ۱۲ استان دیگر ماسک و تجهیزات حفاظت فردی صادر می کند.

وی افزود: در موج اول همه گیری ویروس، تعداد بستری‌های استان همدان به ۴۲۰ مورد با میانگین روزانه سه تا چهار فوتی، موج دوم به ۶۵۰ بستری و میانگین فوتی ۶ تا ۸ نفر در روز و موج سوم یک هزار و ۲۵۰ مورد بستری با ۱۳ تا ۱۵ مورد فوت روزانه را داشتیم.

به گفته وی، در موج‌های گذشته همه گیری ویروس، تعداد موارد مثبت بستری حداکثر به ۱۴۰ نفر رسید که هم اینک از مرز ۲۰۰ نفر عبور کرده و موارد مثبت سرپایی نیز حداکثر ۳۰۰ مورد بود که در حال حاضر با سه برابر افزایش به ۹۰۰ بیمار رسیده است.

به گزارش ایرنا، دکتر «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز(پنج شنبه) با سفر به استان همدان، در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استن شرکت کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =