۱۰ باشگاه ورزشی متخلف در زنجان پلمب شد

زنجان - ایرنا - معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: ۱۰ باشگاه ورزشی شهر زنجان از ۱۴ تا ۲۵ فروردین ماه به دلیل انجام فعالیت های تمرینی در شرایط قرمز کرونایی پلمب شده است.

محمدعلی حمزه پور، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در وهله نخست به باشگاه هایی که به صورت پنهانی فعالیت می کنند تذکر و اخطار داده می شود که در صورت بی توجهی به این امر و تکرار تخلف، درب آنها پلمب می شود که تاکنون نیز به بیش از ۵۰ باشگاه تذکر و اخطاریه داده شده است.

وی بابیان اینکه ویروس کرونا با کسی تعارف و شوخی ندارد و تمامی افراد ازجمله ورزشکاران نیز با کوچکترین غفلت و کم توجهی می توانند دچار این بیماری منحوس شوند، اظهار داشت: همه باشگاهداران همچنین ورزشکاران باید شرایط را به درستی درک کنند چراکه با کوچکترین بی احتیاطی و سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی جانشان در معرض تهدید و خطر قرار می گیرد.

حمزه پور با تاکید براینکه امروز به لحاظ شیوع این بیماری منحوس و کشنده، وضعیت به صورت ویژه، حاد و شکننده است، تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز به منظور مقابله و پیشگری از ابتلا فعالان در حوزه ورزش به این بیماری مهلک، نمی تواند اجازه فعالیت تمرین در اماکن و باشگاه های ورزشی را بدهد.   

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: این اداره کل بر ضرر و زیان باشگاه های ورزشی به دلیل تعطیل بودن فعالیت ها کاملا آگاه و واقف است اما چاره‌ای جز این نیست و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد کرونا استان زنجان، کلیه اماکن و باشگاه های ورزشی استان تا پایان اعمال محدودیت های کرونایی حق فعالیت نخواهند داشت.

حمزه پور افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد بازرسی سرزده از اماکن و باشگاه های ورزشی از سوی ناظرین و بازرسان ذیربط صورت گرفته است، افزود: برای این اداره کل موضوع سلامتی ورزشکاران در اولویت است و انتظار داریم باشگاهداران با عمل به دستورات ستاد مقابله با کرونا و تعطیل کردن فعالیت ها، اجازه دهند تا از پیک چهارم کرونا نیز به سلامت و با حداقل تلفات عبور کنیم.

وی اظهار داشت: این اداره کل به منظور نظارت بر تعطیلی باشگاه ها دارای اکیپ های مشترک با مرکز بهداشت و اداره اماکن نیروی انتظامی است و هم به صورت جداگانه این کار را انجام می دهد.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر استان زنجان از وجود ۳۶۱ باشگاه ورزشی خصوصی، ۲۷۰ مکان ورزشی سرپوشیده و روباز متعلق به این اداره کل، ۱۴۸ خانه ورزش روستایی و ۱۳۳ مکان ورزشی متعلق به سایر ادارات و ارگان‌ها، بهره‌مند است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha