شطرنج باز قزوینی به دریافت عنوان استاد بین المللی نزدیک شد

قزوین – ایرنا – رییس هیات شطرنج استان قزوین گفت: آبتین عطاخان شطرنج باز قزوینی با کسب یک نورم آی ام در مسابقات قهرمانی کشور به دریافت عنوان استاد بین المللی نزدیک شد.

حسن نوری روز پنجشنبه با اعلام این خبر، اظهار داشت: مسابقات فینال قهرمانی شطرنج آقایان کشور از ۱۶ فروردین ماه با حضور ۱۶ شطرنجباز با میانگین ریتینگ ۲ هزار و ۴۳۷ و در سطحی بسیار بالا آغاز شده بود.

وی اضافه کرد:این مسابقات با قهرمانی مقتدرانه استاد بزرگ پرهام مقصودلو خاتمه یافت و اساتید بزرگ پویا ایدنی و آرین غلامی به ترتیب دوم و سوم شدند.

این مسوول ورزشی گفت: استاد فیده آبتین عطاخان شطرنج باز قزوینی نیز در پایان دور نهم این مسابقات ضمن افزایش ۲۵ واحدی ریتینگ خود با کسب ۶ امتیاز و ثبت عملکرد ۲ هزار و ۴۶۸ و با داشتن شرایط لازم برای کسب نورم، موفق به کسب یک نورم آی ام در این مسابقات شد.

نوری اضافه کرد:آبتین تنها بازیکن در فینال این رقابت ها بود که موفق به دریافت نورم شد و برای دستیابی به عنوان استاد بین المللی به کسب دو نورم دیگر و البته عبور از مرز ریتینگ ۲ هزار و ۴۰۰ در بخش استاندار نیازمند است.

وی تصریح کرد: استاد بین‌المللی دومین عنوان معتبر شطرنج پیش از استاد بزرگی است که برای کسب این درجه باید شطرنج باز به ریتینگ ۲ هزار و ۴۰۰ برسد و سه نرم استاد بین‌المللی را به دست بیاورد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =