۳۴ واحد مسکن محرومان در بخش پلان چابهار به بهره‌برداری رسید

چابهار- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار گفت: تعداد ۳۴ واحد از طرح ۳۰۰ واحدی مسکن محرومان بخش پُلان در روستای چوکات‌ پایین این بخش به بهره‌برداری رسید.

رحمدل بامری روز پنجشنبه در حاشه این آیین اظهار داشت: سال گذشته احداث ۳۰۰ واحد مسکن ویژه محرومان در بخش پُلان مجموعا با اعتباری بیش از ۲۴ میلیارد تومان (۱۵ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره و ۹ میلیارد تومان کمک بلاعوض) آغاز و در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفت که هم‌ اکنون ۲۰۰ واحد در آستانه بهره‌برداری است.

وی بر ضرورت تسریع در اجرای طرح‌های توسعه‌ای شهر پلان و پیرسهراب که زمینه‌ای برای استقرار سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی و زمینه‌ ارتقای آینده منطقه را درپی خواهد داشت تاکید کرد.

فرماندار چابهار افزود: امروز از روند اجرای زیرسازی راه‌های روستایی بخش پلان با مشارکت مدیریت راهداری شهرستان و همیاری مردمی بازدید کردیم و با توجه به قول مساعد معاون توسعه راه‌های روستایی سازمان راهداری کشور و مدیرکل راهداری جنوب استان، اجرای روکش آسفالت راه‌های روستایی (زیرسازی شده‌) بخش پلان به طول بیش از ۲۵ کیلومتر و ترمیم ابنیه فنی آن در سال جاری، در دستور کار ویژه آن سازمان قرار گرفت.

بامری گفت: همچنین از پروژه لایروبی رودخانه کاجو بازدید کردیم و مقرر شد سرعت‌بخشی برای اتمام به موقع پروژه ذکر شده از سوی پیمانکار و کارفرما در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در بازدید از بخش پلان جلسه جمع‌بندی در محل بخشداری تشکیل و پس از بحث و بررسی موارد مطروحه مقرر شد پیگیری‌های لازم برای ارتقا و توسعه زیرساخت‌ها در حوزه‌های مختلف به صورت ویژه پیگیری و نتیجه اقدامات از سوی مدیران مربوطه مستمرا گزارش شود.

وی ادامه داد: اخیرا هم ادارات آموزش و پرورش و کمیته امدادامام خمینی(ره) در پُلان مستقر شدند.

بخش پلان از توابع شهرستان چابهار است و تا مرکز این شهرستان ۸۰ کیلومتر فاصله دارد. 

پلان ۳۴ هزار نفر جمعیت، ۱۱۴ روستا، یک دهستان و فاصله آخرین روستای آن تا مرکز شهرستان ۱۱۰ کیلومتر است.

سرخط اخبار استان‌ها