جدیدی: بدون هیچ چشم داشتی به کشتی وارد میدان شدم

تهران- ایرنا- نماینده ایران در مجمع شورای کشتی آسیا گفت: بدون هیچ چشم داشتی و با عشق به کشتی وارد میدان شدم و از اینکه آبروی خود را برای این رشته خرج کردم، پشیمان نیستم.

به گزارش ایرنا، «عباس جدیدی» قهرمان جهان و المپیک و نماینده ایران در مجمع شورای کشتی آسیا روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: پس از ۱۶ سال دوری از کشتی، مسئولان فدراسیون کنونی پیشنهاد همکاری به من دادند و من نیز به خاطر دینی که به کشتی داشتم آن را قبول کردم.

وی ادامه داد: در این ۱۶ سال به خاطر سلایق روسای اسبق فدراسیون، دعوت رسمی از من برای حضور در کشتی نشد و وقتی دیدم که می توانم به کشتی خدمت کنم و از من خواسته شد که دین خود را به این رشته ادا کنم و من بدون هیچ چشمداشتی سریعا قبول کردم چراکه قلبم برای کشتی می تپد و خود را مدیون و بدهکار آن می دانم و با عشق به ورزش ملی کشور وارد این میدان شدم.

جدیدی در مورد مواردی که در قزاقستان اتفاق افتاد گفت: برای شرکت در انتخابات شورای کشتی آسیا، به قزاقستان سفر کردیم و چند روز زودتر در آلماتی حضور داشتیم تا رایزنی های لازم را انجام دهیم، همه چیز تا شب قبل از انتخابات خوب پیش می رفت و حدود ۲۲ رأی را نهایی کرده بودیم.

وی افزود: حتی رئیس فدراسیون جلسه دو ساعته و سازنده ای را با لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی داشت و این نشست نتایج مثبتی را نیز به همراه داشت.

نایب قهرمان المپیک اظهار داشت: برای حفظ منافع ملی و شأن کشتی ایران در این انتخابات حضور پیدا کردم، اما فکر می کنم یک عده ای که منافعی قبلا در آنجا داشتند و احساس می کردند که منافع آن ها به خطر می افتد، شیطنت کردند، اما باید بدانند که این حرکت را علیه من نکردند بلکه علیه کشتی ایران کردند.

وی افزود: همه چیز مشخص و هویدا است، در قزاقستان بحث من نبود، بحث آبرو و بحث پرچم مملکت بود و من یک مأمور و یک وسیله بودم، اما به نظرم منافع شخصی جای منافع ملی را گرفت و کارهای غیراخلاقی انجام شود و به نظرم هیچ ایرانی نمی تواند این اتفاق را ببخشد.

قهرمان کشتی آزاد جهان در مورد عواقب این اتفاق گفت: نمونه بارز آن مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا بود، همانطور که دیدید چندین مدال طلای کشتی گیران ما با ناداوری ها از دست رفت و این موضوع قطعا به دلیل این بود که قدرت ما در کشتی آسیا و جهان تضعیف شد.

وی در مورد صحبت هایی که در مورد بداخلاقی هایی از سوی نمایندگان ایران صورت گرفت گفت: قطعا این موضوعات مزحک است و اصلاح حقیقت ندارد. بعنوان ملتی آزاد و یکی از قطب های کشتی جهان حق داریم که به مواردی که خارج از قانون است اعتراض می کردیم و اگر غیر از این بود که شأن کشتی ایران از بین می رفت. بهرحال اگر سابقه ی من را در کشتی ببینید متوجه می شوید که همیشه به دنبال اهتزاز پرچم ایران و نواخته شدن سرود مقدس کشورمان در مسابقات مختلف بوده و چیزی غیر از اعتلای ایران عزیز را در نظر نداشته ام.

جدیدی در مورد تبعات این دست حرکات گفت: من از همینجا اعلام خطر می کنم در مورد حمید سوریان که نماینده ایران برای عضویت در اتحادیه جهانی کشتی است و باید حتما پیشگیری قبل از علاج شود، ضمن اینکه ما رقابت های مهم المپیک را پیش رو داریم و اگر بخواهد در آنجا هم علیه کشتی گیران ما بی عدالتی شود، بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع اینکه برخی از نفرات داخلی در فدراسیون های بین المللی ورزشی عضویت دارند ولی تصمیات و نظرات آن ها همسو با فدراسیون های ملی و دستگاه ورزش کشور نیست بسیار به ورزش ایران ضربه می زند و از همینجا می خواهم که وزارت ورزش و سایر نهادهای ذیربط به این موضوع ورود کرده تا دیگر شاهد اتفقاتی از این دست نباشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha