تعهد خیرین مدرسه ساز قزوین ۳۰۰ میلیارد ریال است

قزوین- ایرنا- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین گفت: خیران مدرسه ساز این استان امسال ۳۰۰ میلیارد ریال تعهد کرده‌اند که با تحقق آن، بخش مهمی از نیاز فضای آموزشی تامین می‌شود.

عسگرعلی جوانبخت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خیرین مدرسه ساز پارسال ۲۵۰ میلیارد ریال متعهد شدند که بیش از ۱۲۰ درصد این میزان محقق شد.
وی با بیان اینکه در سطح استان قزوین به ۷۵ فضای آموزشی نیاز داریم ، اظهار داشت:  از این تعداد ۳۵ واحد آموزشی در مهرگان و ما بقی در شهرک های اقماری قزوین و شهرستان های استان باید احداث شود.
جوانبخت تصریح کرد: سال گذشته ۳۱ طرح آموزشی در سطح استان قزوین به بهره برداری رسید و مشارکت خیران به طور میانگین ۴۰ درصد بود که ۳۰ درصد در روستاها و ۵۰ درصد در شهرها مشارکت کردند.
وی تاکید کرد: هم اکنون در سطح استان قزوین یکهزار و ۵۱۳ مدرسه دارای استحکام و ۱۷۸ مدرسه نیازمند مقاوم سازی است و ۴۲ مدرسه نیز باید تخریب شود.
این مسوول با اشاره به استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس استان قزوین افزود: از زمان استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس، ۹ هزار و ۶۱۵ کلاس درس استاندارد سازی شده و  یکهزار و ۱۷۰ کلاس درس باقی مانده که تا پایان سال به اتمام می رسد.
استان قزوین دارای ۲ هزار و ۴۰۰ واحد آموزشی در ۱۴ منطقه آموزش و پرورش استان است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha