۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۰۸
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84296063
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۵ هکتار اراضی کشاورزی نظرآباد آزادسازی شد

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی نظرآباد اعلام کرد: ۴۵ هکتار از اراضی زراعی و باغی در بخش مرکزی این شهرستان آزادسازی شد.

داود بدرزاده  شامگاه چهارشنبه به خبرنگاران گفت: آزادسازی اراضی کشاورزی با هدف حفاظت از عرصه های کشاورزی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، با دستور مقام قضایی و همکاری عوامل انتظامی صورت گرفته است.

وی افزود: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها با حضور فرماندار، دادستان، فرماندهی نیروی انتظامی و سایر اعضاء شورای تأمین، شهردار، فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان و عوامل انتظامی احمدآباد، ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی روستاهای ازبکی و حسن آباد مجدالدوله اعمال قانون شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نظرآباد با بیان اینکه تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز شامل ۲۲۰ مورد دیوارکشی و فنس کشی، ۷۵ مورد بناهای مسقف و غیر مسقف در حال ساخت، ۳۵ هزار مترمربع محوطه سازی و جدول گذاری و آلاچیق،۲۰ مورد استخر تفریحی و بتنی بوده، اظهار داشت: طی این عملیات در مجموع حدود ۴۵ هکتار از اراضی زراعی و باغی شهرستان آزاد شده است.

بدرزاده با تأکید بر اینکه ساخت و سازهای غیر مجاز، علاوه بر خارج نمودن زمین از چرخه تولید، باعث آزار و اذیت کشاورزان مجاور این نواحی و ناراحتی و متضرر شدن آنها گردیده است.

وی با بیان اینکه همچنین در چنین وضعیتی کسانی که اراضی خرد شده را از دلالان و سوداگران زمین خرید نموده اند بیشتر از همه زیان می بینند، اضافه کرد: لذا از کسانی که قصد خرید و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را دارند، خواست قبل از هر اقدامی به جهاد کشاورزی مراجعه و استعلام نمایند تا صدمه نبینند.

شهرستان نظرآباد دارای ۲۳ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی  است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =