فاز اول بزرگراه اردبیل– سرچم نیازمند ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است

اردبیل-ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای تکمیل و بهره‌برداری از ۳۵ کیلومتر بزرگراه در مسیر اردبیل – سرچم به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال منابع اعتباری نیاز است.

به گزارش ایرنا، محبوب حیدری روز پنجشنبه در بازدید از پروژه اردبیل – سرچم اظهار کرد: با بهره‌برداری از ۳۵ کیلومتر بزرگراه در این مسیر تا پایان امسال در مجموع ۵۵ کیلومتر از بزرگراه اردبیل – سرچم به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی اضافه کرد:برای تبدیل این مسیر به بزرگراه به طول ۱۷۸ کیلومتر از هر دو طرف پروژه ، کار عمرانی شروع شده تا هر چه سریعتر شاهد ارتقای این مسیر به بزرگراه باشیم.

حیدری  ادامه داد: عملیات اجرایی از سمت اردبیل به سرچم به طول ۹۰ کیلومتر با تلاش سه پیمانکار در حال انجام است و از سمت سرچم به اردبیل نیز به طول ۴۳ کیلومتر پروژه فعال شده تا قرارگاه خاتم‌الانبیاء اجرای آن را سرعت بخشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: پیمانکاران از پنجم فروردین ماه عملیات اجرایی را در این مسیر و در همه قطعات شروع کردند و امید است با تامین اعتبار پروژه در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

حیدری با بیان اینکه احداث هر کیلومتر بزرگراه ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد افزود: امید است کل مسیر اردبیل – سرچم با پرداخت مطالبات پیمانکاران در دو سه سال آینده به بزرگراه ارتقا یابد.

جاده اردبیل- سرچم که کوتاه‌ترین مسیر دسترسی از اردبیل به تهران است، ۱۷۸ کیلومتر طول دارد و در سال ۹۰ به بهره‌برداری رسیده است.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =