۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۳۶
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84296017
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس جمهوری لبنان: ماموریت اصلی دولت جدید حسابرسی کیفری است

تهران- ایرنا- رییس جمهوری لبنان گفت: ماموریت اصلی دولت جدید انجام اصلاحات و پیگیری حسابرسی کیفری در امور مالی خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری المنار، میشل عون روز چهارشنبه در دیدار با «مارتین شامپسون» مشاور وزیر دفاع انگلیس در امور خاورمیانه افزود: اینها گام های اصلی است زیرا اعتماد بین المللی به ویژه اعتماد صندوق های مالی را که به اجرای طرح توسعه اقتصادی کمک خواهد کرد، به لبنان باز می گرداند.

بر اساس بیانیه ریاست جمهوری لبنان، سفر سامپسون و هیات همراه با هدف آگاهی از وضعیت لبنان و همکاری بیروت و لندن در همه زمینه‌ها به ویژه همکاری نظامی انجام شده است.

رییس جمهوری لبنان پیشتر به مناسبت هفتاد و هفتمین سالروز استقلال این کشور گفت که «لبنان اسیر فساد و دیکته‌های بیگانگان و وابستگی برخی افراد در داخل کشور به خارجی‌ها شده است».

وی تاکید کرد که «لبنان امروز اسیر یک نظام فساد سیاسی، مالی و اداری و اسیر سیستمی شده است که مانع مجازات و محاکمه مفسدین می‌شود».

دولت لبنان در طول دو سال گذشته با مشکلات اقتصادی و فساد مقام های دولتی این کشور روبه رو شده است. این کشور در ابتدای آغاز بحران اقتصادی به دلیل خروج برنامه‌ریزی شده مقادیر زیادی ارز توسط برخی طرف ها از بانکهای لبنان، با چالش منابع مالی نیز روبه رو شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =