کهگیلویه و بویراحمد سخت ترین روزهای کرونایی را سپری می کند

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان هم اینک در حال سپری کردن سخت ترین روزهای کرونایی است که تا به حال تجربه کرده است و مردم باید کمک کنند تا شرایط از این سخت تر نشود.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز چهارشنبه در نشست استانی ستاد مقابله با کرونا در یاسوج اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا در سطح استان از میانگین کشوری بالاتر است اما نمونه گیری این استان از لحاظ میانگین نسبت به کشور بالاتر بوده و بیماریابی به صورت هدفمند در حال انجام است.

وی افزود: میزان تلفات ناشی از کرونا در این استان نسبت به کشور و حتی جهان بسیار پایین است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این استان در مرحله پیک دوم کروناست در حالی که دیگر استان ها وارد  پیک چهارم کرونا شده اند.

کلانتری ابراز داشت: به صراحت اعلام می کنم هر دستگاهی که در اجرای دستورالعمل های بهداشتی در سطح استان و یا شهرستان ها کوتاهی کند، برخورد قانونی خواهد شد.

وی ادامه داد: دهیاری ها محور مدیریت کرونا در روستاها هستند و باید با دقت بیشتری وارد عمل شوند و از برپایی هر گونه تجمعی ممانعت کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ۶۱ هزار و ۷۳۷ نفر در اصناف مختلف در این استان به خاطر کوتاهی در رعایت پروتکل های بهداشتی و دیگر موارد مشابه تاکنون جریمه شده اند.

کلانتری گفت: به دنبال تشکیل پرونده و جریمه افراد نیستیم اما هنگامی که بی توجهی و سهل انگاری دیده شود برای جلوگیری از بحران باید تدبیر اندیشید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: شمار مبتلایان به کرونا در لنده و چرام به طور افسار گریخته در حال افزایش است.

محمد مهدی بانشی افزود: آرایشگاه های زنانه، باشگاه های ورزشی، مکان های عرضه گیاهان دارویی و ... از نقاط پر خطر و آسیب زا در این شرایط هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =