کشف پنج میلیارد ریال لوازم خانگی احتکار شده در بیرجند

بیرجند - ایرنا - سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی از کشف انواع لوازم خانگی احتکار شده در شهرستان بیرجند به ارزش پنج میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جواد بخشی اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی اخباری مبنی بر احتکار لوازم خانگی در یکی از انبارهای شهرستان بیرجند دریافت کردند که موضوع به‌سرعت پیگیری شد و در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات تخصصی پلیسی انبار کالاهای احتکار شده را شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از محل، انواع لوازم خانگی دپو شده را کشف کردند.

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی کالای احتکار شده را پنج میلیارد ریال برآورد کردند گفت: ماموران در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی با محتکران کالا و برهم زنندگان نظم اقتصادی برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه فعالیت به مخلان امنیت عمومی و اقتصادی را نخواهد داد.

کشف ۱۹۲ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در خراسان جنوبی

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در بازرسی از ۲ اتوبوس مسافربری در شهرستان بیرجند انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۹۲ میلیون ریال را کشف کردند.

وی اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی شهرستان بیرجند به ۲ اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودروها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ بخشی افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضایی در بازرسی از خودروها انواع پارچه خارجی، لوازم یدکی خودرو و انواع وسایل خانگی قاچاق را کشف کردند که ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۱۹۲ میلیون ریال برآورد شده است.

وی گفت: ماموران در این رابطه ۲ متهم را دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی بیان کرد: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه‌ساز جرایم دیگری نیز در سطح جامعه می‌شود که بر همین اساس تشدید اقدامات مقابله‌ای در این حوزه همواره یکی از اولویت‌های مهم پلیس به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha