حذف از تیم داوری یورو؛ تاوان چشمی که مانع رسیدن رونالدو به دایی شد

تهران- ایرنا- کمک داوری که پس از مردود اعلام کردن گل صحیح «کریستیانو رونالدو» در دیدار تیم ملی پرتغال برابر صربستان در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ خشم مرد پرتغالی را برانگیخته بود، از تیم داوری هلند برای حضور در یورو ۲۰۲۰ کنار گذاشته شد.

به گزارش ایرنا، «ماریو دیکس» در جریان دیدار انتخابی پرتغال برابر صربستان در ماه گذشته، ضربه لحظه آخری رونالدو را که از خط دروازه حریف گذشت، اعلام نکرد و کاپیتان پرتغالی‌ها به دلیل اعتراض تند و کوبیدن بازوبند کاپیتانی خود به زمین، با کارت زرد جریمه شد.

این اشتباه که به طور عملی پیروزی لحظه آخری را از پرتغال گرفت، برای داور باتجربه هلندی هم که فصل گذشته فینال لیگ اروپا را سوت زده بود، به قیمت از دست رفتن شغلش تمام شد.

داور وسط آن دیدار «دَنی ماکلی» پس از بازی به خاطر این اشتباه عذرخواهی کرد و حالا بدون هیچ اشاره‌ای به این اتفاق، دیکس از همراهی تیم داوری هلند در یورو ۲۰۲۰ کنار گذاشته است.

ماکلی در این باره گفت: اینکه «ژان دو فرایز» جانشین ماریو دیکس شده، حقیقت دارد. این موضوع درون تیمی است. با احترامی که برای دیکس قائلم باید بگویم این اقدام به نفع تیم داوری است و هیچ اظهارنظری در خصوص دلیل این تغییر ارائه نخواهیم کرد.

دیکس نیز کنار گذاشته شدن از تیم داوری هلند را تایید کرد و گفت: در آستانه یورو این اتفاق برای من بسیار ناامید کننده بود؛ ۳۱ مارس ماکلی به اطلاع من رساند که به دلیل از بین رفتن اعتماد به نفس تیم داوری، من را حذف کرده است. بعد از سال‌ها همکاری موفق، انتظار حمایت، درک و اعتماد بیشتری را داشتم.

رونالدو با گلزنی در دیدار برابر لوکزامبورگ، تعداد گل‌های ملی خود را به عدد ۱۰۳ رساند و یک گام دیگر به «علی دایی» نزدیک شد. هم اکنون، دایی با ۱۰۹ گل، بهترین گلزن تاریخ دیدارهای ملی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =