معاون استاندار بوشهر: افزایش حقوق کارگران موکول به پایان سال نشود

بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: افزایش حقوق کارگران باید از ابتدای سال اعمال شود و نباید به ماه‌های میانی برسد تا کارگران از لحاظ معیشتی مشکلی نداشته باشند.

به گزارش ایرنا، محمد تقی ایرانی روز چهارشنبه در کمیسیون کارگری استان بوشهر با تاکید بر پرداخت به موقع حقوق کارگران اضافه کرد: داشتن تولید خوب در گرو پشتیبانی مناسب و کارگران راضی است چون کارگران رکن اساسی تولید به شمار می‌روند و حمایت از حقوق آنان امری مهم و اساسی است.

وی یادآورشد:با وجود همه کاستی‌ها، فشارها، سختی‌ها و تحریم‌ها، چرخ تولید در حوزه پارس جنوبی با همت و تلاش متخصصان، کارمندان و به ویژه کارگران به خوبی چرخیده است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در خصوص تبدیل وضعیت کارگران و کارمندان خانواده‌های ایثارگران گفت: قانون باید به طور دقیق و کامل اجرا شود چون هر چه داریم به برکت خون شهدا و ایثارگرانی است که جان دادند و در سخت‌ترین شرایط سنگر را رها نکردند تا ما امنیت و آرامش داشته باشیم. 

وی افزود: مطابق نظام اسلامی هیچ تبعیضی نباید بین کارگر، کارفرما و مهندس وجود داشته باشد و همه باید در کنار هم بدون تبعیض فعالیت کنند.

ایرانی با تاکید بر اینکه هیچ گونه تشکیلات غیرمتعارفی نباید برای مدیران وجود داشته باشد گفت: هر گونه امکاناتی هست باید برای کارگران و مدیران به طور مساوی باشد و نباید فاصله ای بین آنان وجود داشته باشد.

وی  افزود:  در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها رونق تولید و رفع مشکلات و موانع باید از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  استاندار بوشهر افزود: ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان از مهمترین هدف‌های دشمن به شمار می‌رود به همین دلیل باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم دشمن در بین ما رسوخ کند.

 وی با اشاره به انتخابات ۲۸ خرداد امسال گفت: مطابق سخنان رهبر معظم انقلاب انتخابات حق الناس است و وظیفه ما این است که تمام تمهیدات لازم را فراهم و انتخابات را طبق قانون برگزار و ذره‌ای از عدالت کوتاه نخواهیم آمد.

ایرانی با اشاره به آغاز پیک چهارم کرونا افزود: همه مدیران باید به سلامت کارگران اهمیت دهند و در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی از  ترددهای غیر ضروری، تجمع‌ها و جابجایی‌های غیرضروری پرهیز کنند.

وی یادآور شد: مسافرت‌ها، دورهمی‌ها، تجمع‌های خانوادگی و مراسم‌های عروسی، عزاداری و شب‌نشینی‌ها از عوامل شیوع پیک چهارم بیماری کرونا بوده که باید با پرهیز از این برنامه‌ها در کنترل بیماری کمک کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با اشاره به محدودیت‌های اخیر یادآورشد: ما به هیچ وجه از تعطیلی بازار خوشحال نیستیم ولی سلامت مردم اهمیت بالاتری دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha