۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۱
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84295796
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رزمایش همزمان روسیه و اوکراین

مسکو - ایرنا - روسیه و اوکراین از امروز چهارشنیه همزمان اقدام به برپایی رزمایش نظامی کردند .

به گزارش ایرنا، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: ناوها و ناوچه های ناوگان دریای سیاه روسیه در رزمایش دریایی این کشور در دریای سیاه شرکت دارند.  

این کشتی های جنگی شامل ناو «آدمیرال ماکاروف»، ناوچه های موشک انداز «گرایوورون»، «ویشنی ولوچک»، «ساموم» و ناوچه ضدمین «ایوان گلوبتس» هستند.

در مرحله نخست این رزمایش، ناوگروه روسی شرکت کننده در رزمایش از موانع مین دریایی دشمن فرضی عبور می کند و سپس به سوی مواضع دشمن با توپخانه و آتشبار شلیک می کنند.

این رزمایش را روسیه در حالی برگزار می کند که تنش های این کشور با آمریکا و متحدان آن در ناتو تشدید شده است و دو طرف به یکدیگر هشدار می دهند.

آمریکا در روزهای اخیر دو ناو جنگی به دریای سیاه اعزام کرده است و سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در مورد هر گونه عواقب حضور این واحدهای دریایی در نزدیکی سواحل خود هشدار داده و واشنگتن را مسئول دانسته است.

در عین حال ارتش اوکراین نیز در نزدیکی مرز کریمه که در قلمرو روسیه است اقدام به برپایی رزمایش کرده است .

ارتش اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد که در این رزمایش تانک ها و توپخانه ها را برای دفع حملات دشمن در این منطقه مستقر کرده است.

کارشناسان همزمانی رزمایش‌های روسیه با تشدید تنش‌های این کشور با اوکراین، ناتو و غرب را با یکدیگر مرتبط می‌دانند. 

بر اساس گزارش رسانه‌ها، تنش ها در دونباس میان جدایی طلبان و دولت اوکراین از اوایل ماه جاری میلادی اوج گرفته است.

در ماه فوریه  که هم ارتش اوکراین و هم جدایی طلبان از افزایش تلفات ناشی از درگیری ها خبر داده و یکدیگر را متهم به استفاده از سلاح های سنگین که ممنوع شده بود کردند، این نگرانی ایجاد شد که ممکن است آتش بس شکننده ای که در ژوئیه ۲۰۲۰ برقرار شده بود، نقض شود.

تنش در مرزهای شرق اوکراین در حالی ادامه دارد که روسیه اعلام کرده است از هیچکس برای جابه‌جایی نیروهایش در مرزهای این کشور دستور نمی‌گیرد.»

جنگ و ناآرامی در شرق اوکراین از ماه آوریل سال ۲۰۱۴ اغاز شد. 
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha