کارآمدی شرکت‌های سهام عدالت در گرو انتخاب افراد شایسته است

اصفهان- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان گفت: کارآمدی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت به انتخاب افراد شایسته و توانمند از سوی سهامداران وابسته است.

علی صبوحی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس مصوبه شورای عالی بورس افراد متقاضی برای داوطلب در انتخابات هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت تا  ۲۸ فروردین ماه جاری برای ثبت نام فرصت دارند.

وی بیان کرد: این دسته از افراد باید صاحب صلاحیت فنی و حرفه‌ای و دانش لازم باشند تا پس از کسب امتیاز لازم در صلاحیت حرفه‌ای مدیران نهادهای مالی اسامی آنان برای انتخاب به سهامداران اعلام شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان سامانه ستان به آدرس اینترنتی setan.seo.ir را برای ثبت نام افراد واجد شرایط معرفی کرد و اظهارداشت: افزایش ثبت نام کاندیداهای صلاحیت دار برای عضویت هیات مدیره شرکت ها امکان انتخاب افراد شایسته و توانمند را فراهم می‌کند.

به اعتقاد وی انتخاب افراد توانمند برای تشکیل هیات مدیره قوی و  با کیفیت بهتر و مطلوب تر لازم است که فعالان اقتصادی در امر ثبت نام مشارکت داشته باشند و در مرحله انتخابات نیز سهام داران نقش خود را با انتخاب متخصصان ایفا کنند.

وی زمان برگزاری انتخابات مجامع شرکت های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت را از نیمه دوم اردیبهشت تا نیمه اول خرداد امسال بیان‌ و خاطرنشان کرد: این فرآیند به صورت الکترونیکی  برگزار خواهد شد.

صبوحی از سهامداران  سهامداران سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیدند، خواست تا برای حفظ حقوق خود و بهره مندی از مزایای این سهام در این انتخابات شرکت فعال داشته باشند.

وی تکمیل اطلاعات در سامانه سجام و احراز هویت را برای سهامداران جهت شرکت در انتخابات ضروری دانست.

به گزارش ایرنا، تعداد سهامداران سهام عدالت در کل کشور ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر است که از این تعداد ۲ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۸۳۱ نفر آن ها از استان اصفهان می باشند.

از جمعیت کل سهامداران سهام عدالت این استان ۳۲ درصد روش مستقیم و ۶۸ درصد روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند.

 استان اصفهان ۲۴ شهرستان و افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =