۳۵۰ ابتلای جدید کرونا در ایلام شناسایی شد

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۳۵۰ ابتلای جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان شناسایی شد و مجموع مبتلایان به ۳۲ هزار و ۸۸ نفر افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر محمد کریمیان روز چهارشنبه اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته کرونا جان ۲ ایلامی دیگر را گرفت و مجموع فوتی های ناشی از کرونا در استان تا این لحظه به ۶۹۵ نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه روند بستری ها افزایشی است، افزود: ۵۹ مورد جدید نیز مراکز درمانی استان بستری شدند و مجموع بستری های موجود به ۲۷۳ نفر رسیده است.

دکتر کریمیان شرایط استان را نگران کننده عنوان کرد و گفت: شهرستان های ایلام، دهلران، دره شهر، آبدانان، مهران، چردول، بدره، چوار، ایوان و  سیروان در وضعیت قرمز و هلیلان و ملکشاهی در وضعیت نارنجی قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: پیک چهارم کرونا قوی تر و سرعت انتشار آن بیشتر است و مدت زمان بستری بیماران در مراکز درمانی نیز طولانی تر است و با ادامه این روند قطعا میزان فوتی ها افزایش خواهد داشت.

دکتر کریمیان تاکید کرد: در خانه ماندن بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است و امیدواریم مردم با رعایت پروتکل ها کارکنان درمان را در رسیدگی بیشتر به بیماران یاری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =