۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 885
کد خبر: 84295690
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ درصد بستری‌های کرونایی در ساری غیرمازندرانی هستند

تهران _ایرنا_ نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها گفت: اکنون ۴۰ درصد از بستری‌های بیماران کرونایی در شهر ساری، غیر ساروی و غیرمازندرانی هستند، یعنی از نقاط دیگر کشور به این استان آمده‌اند و درگیر بیماری و مجبور به بستری شده‌اند.

 علیرضا مبشری روز چهارشنبه در چهل و یکمین اجلاس عمومی این شورا که به صورت غیرحضوری برگزار شد با اشاره به همه گیری شدید ویروس کرونا در استان‌های شمالی کشور گفت: با توجه به شیوع بالای ویروس کرونا در استان‌های گردشگرپذیر مازندران و گیلان نیاز به دریافت دوز بیشتری از واکسن کرونا وجود دارد.

وی افزود: پیش از عید نوروز وضعیت این استان‌ها بهتر بود که متاسفانه در حال حاضر شرایط تغییر کرده است.  برای مثال شهر رامسر در ۲۸ اسفند چهار بستری کرونایی داشته است اما امروز تعداد بستری‌ها به ۸۰ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: متاسفانه یکی از دلایل افزایش بیماری در استان‌های شمالی باز کردن راه‌ها برای مسافران نوروزی بوده است. بنابراین باید تصمیم بگیریم که اکنون چه کاری برای مهار بیماری انجام دهیم.

مبشری با بیان اینکه وضعیت استان مازندران از قرمز هم بدتر است و هر روز آمار تغییر قابل توجهی دارد،  ادامه داد: در حال حاضر راهکاری که موثر به نظر می رسد اختصاص دوز بیشتر واکسن کرونا به این استان است.

وی گفت: پس از اختصاص دوز واکسن باید به دنبال واکسینه کردن گروه‌های در معرض خطر مانند کاربران پمپ بنزنین‌ها، کادر درمان، پاکبان‌ها و ... باشند.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها افزود: متاسفانه امکانات دریافتی ما در استان‌های گردشگر پذیر برای مقابله با ویروس کرونا مطابق با نیاز جمعیت موجود نیست.

این استان‌ها به اندازه جمعیت خود امکانات دریافت می‌کنند اما باید به جمعیت زیادی از جمله گردشگران هم خدمات ارایه دهند.

وی از رئیس شورای عالی استان‌ها خواست تا ضمن رایزنی با وزارت بهداشت و کشور شرایط را برای رسیدگی به وضعیت استان‌های مازندران و گیلان فراهم کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha