۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 84295631
۰ نفر

برچسب‌ها

سایت اختصاصی خانه کاریکاتور ایران رونمایی می‌شود

تهران- ایرنا- خانه کاریکاتور ایران سایت جدید خود را ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ رونمایی می‌کند، این مجموعه به عنوان یکی از مراکز تخصصی کاریکاتور تلاش کرده است تا زمینه‌ای برای معرفی تجربیات حرفه‌ای و تخصصی هنرمندان این عرصه و گسترش فعالیت‌های نمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی مرتبط با آن فراهم کند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی خانه کاریکاتور ایران، در همین راستا سایت جدید و اختصاصی این مرکز با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های کارتون و کاریکاتور در بخش‌های مختلفی همچون اخبار، فراخوان ها، جشنواره‌ها و مسابقات ملی و بین‌المللی، معرفی آثار هنرمندان، اثر روز، نمایشگاه مجازی و… طراحی شده و در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ رونمایی و قابل بهره برداری خواهد شد.

در همین رابطه شهرام بابایی رییس خانه کاریکاتور ایران گفت: امروزه رسانه‌های هنری تحت وب، نقش تعیین کننده‌ای در ایجاد جریان‌های هنری پویا و معرفی هنرمندان خلاق در عرصه‌های ملی و بین المللی داشته و در گسترش گرایش‌های متنوع هنرهای تجسمی بسیار تاثیرگذار بوده‌اند. در این میان، معرفی رویدادهای مرتبط با کارتون و کاریکاتور که توامان بار هنری و مفهومی مضاعفی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و… داشته، از اهمیت بالایی برخوردار است.

بابایی افزود: لذا با توجه به تحولات و رشد پر سرعت رویدادهای این حوزه و ضرورت آگاهی یابی، اطلاع‌رسانی و همگام‌سازی هنرمندان ایرانی برای تعامل با یکدیگر و سایر نقاط جهان، کمبود رسانه‌های تخصصی که همچون مرجعی در اختیار هنرمندان باشد، احساس می‌شود. از این رو خانه کاریکاتور ایران به عنوان یکی از مراکز تخصصی کارتون و کاریکاتور، همواره تلاش نموده تا زمینه‌ای برای معرفی تجربیات حرفه‌ای و تخصصی هنرمندان این عرصه و گسترش فعالیت‌های نمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی مرتبط با آن فراهم نماید و در همین راستا سایت اختصاصی این مرکز با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های کارتون و کاریکاتور طراحی شده و پنجره تازه‌ای را به روی هنرمندان این عرصه گشوده است. امید که این اقدام بتواند گامی موثر در معرفی هرچه شایسته‌تر کارتون و کاریکاتور در فضای مجازی بردارد.

سایت جدید خانه کاریکاتور ایران به نشانی www.cartoonhouse.ir در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =