۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۵۷
کد خبرنگار: 3142
کد خبر: 84295622
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۸ درصد واحدهای صنفی در شهرستان فردوس تعطیل شد

بیرجند - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت فردوس از تعطیلی ۹۸ درصدی واحدهای صنفی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در این شهرستان خبر داد.

مهدی صادقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و تغییر وضعیت شهرستان به رنگ قرمز از ۲۱ فروردین ماه سال جاری بیش از ۹۸ درصد واحدهای صنفی غیر ضرور شامل گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته تعطیل شدند.

وی گفت: حفظ سلامت عموم مردم و خانواده بزرگ اصناف در گرو دقیق بودن در اجرای بهینه دستورالعمل‌ها، اعمال قانون و برخوردهای قانونی با متخلفان خواهد بود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت فردوس افزود: هر روز دو تیم نظارتی از اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف این شهرستان بر فعالیت واحدهای صنفی مشمول تعطیلی در شرایط قرمز کرونایی این شهرستان نظارت دارند.

وی تصریح کرد: در این مدت پنج هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی سطح شهرستان صورت گرفته است.

صادقی گفت: همچنین در این طرح تاکنون ۱۲ تیم بازرسی وضعیت بازار و واحدهای صنفی را رصد کرده و ۱۰۰ مورد تذکر به واحدهای صنفی داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ واحد صنفی در این خصوص پلمپ نشده است افزود: ضمن تشکر از متصدیان واحدهای صنفی مشمول تعطیلی به جهت همکاری و همراهی خوب با این اداره، دستگاه‌های اجرایی و حوزه بهداشت و درمان شهرستان متصدیان معدود واحدهای صنفی که هنوز مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت نکرده و نسبت به تعطیلی واحد صنفی خود اقدام نکردند علیرغم تذکرات داده شده با این گونه واحدها مطابق قانون، رفتار و واحد صنفی آنها به مدت ۱۵ روز پلمپ خواهد شد.

براساس محدودیت‌های ۱۰ روزه که ستاد ملی مقابله با کرونا برای سراسر کشور تصویب کرد، از ۲۱ فروردین ماه جاری گروه‌های شغلی دو، سه و چهار در مناطق قرمز، گروه‌های شغلی سه و چهار در مناطق نارنجی و گروه شغلی چهار در مناطق زرد اجازه فعالیت ندارند و در مناطق قرمز فقط گروه شغلی یک (ضروری) مجاز به فعالیت است.

در حال حاضر چهار شهرستان استان شامل بیرجند، قاینات، فردوس و طبس در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های نهبندان، سرایان، بشرویه، درمیان، سربیشه و زیرکوه در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان خوسف در وضعیت زرد (متوسط خطر) است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =