سه مسیر ریلی و جاده‌ای جدید در استان اردبیل اجرا می‌شود

اردبیل- ایرنا- نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل از اخذ موافقت تامین اعتبار برای اجرای سه مسیر ریلی و جاده‌ای جدید در سطح این استان خبر داد.

صدیف بدری روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در دیدار اخیر با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پیرامون پروژه‌های حوزه زیرساخت ارتباطی استان اردبیل، موافقت تامین اعتبار راه‌آهن سراب به اردبیل، راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد و بزرگراه سراب به نیر اخذ شد.

وی با اشاره به اخذ دستور مجوز کمیسیون ماده ۲۳ به منظور تسریع در آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن سراب به اردبیل، راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد و بزرگراه سراب به نیر افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در دستور خود برای تامین اعتبار اجرای راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد را جزو پروژه‌های دارای اولویت و مهم عنوان کرده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همچنین اعلام کرد: پس از دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دیداری هم با وزیر راه و شهرسازی انجام شده و دستور مقتضی برای پیگیری اخذ اعتبار و اجرای این سه پروژه ارتباطی مهم استان اخذ شد.

به گزارش ایرنا، مطالعات اجرای طرح راه آهن اردبیل به پارس‌آباد که شهرستان‌های شمال استان اردبیل را به خطوط ریلی کشور متصل می‌کند، از ۲ سال پیش آغاز شده و در حال طی مراحل نهایی است.

این خط ریلی جدید در ادامه راه آهن میانه ـ اردبیل و برای تکمیل کریدور شمال - جنوب و به منظور ارتباط با مرکز کشور، اقتصادی‌ترین مسیر ریلی محسوب می‌شود.

خط ریلی سراب به اردبیل نیز در ادامه طرح راه آهن در دست احداث ۷۷ کیلومتری بستان‌آباد به سراب احداث می‌شود و فاصله این خط ریلی از سراب تا اردبیل نیز ۸۰ کیلومتر خواهد بود.

با احداث ۴۵ کیلومتر بزرگراه در مسیر شهرستان نیر به سراب، خط بزرگراهی استان اردبیل در مسیر جاده‌ای شرقی ـ غربی استان نیز تکمیل می‌‎شود و این مسیر سرعت و ایمنی تردد جاده‌ای در منطقه شمال غرب به شمال کشور را به شکل محسوسی ارتقا خواهد داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =