۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۹
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84295614
۰ نفر

برچسب‌ها

واحدهای صنفی متخلف استان سمنان ۱۹ میلیارد ریال جریمه شدند

سمنان- ایرنا- مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: بازرسی از واحدهای صنفی در سال گذشته منجر به شناسایی تخلف واحدهای صنفی و جریمه آنان به میزان ۱۹ میلیارد ریال جریمه نقدی شد.

سید مهدی برهانی عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: ۳۵ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان در سال گذشته انجام شد که در این بازرسی‌ها ۲ هزار و ۵۰۰ تخلف محرز و واحدهای صنفی متخلف به اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان سمنان معرفی شدند.

وی ادامه داد: درج‌ نکردن قیمت، ارائه نکردن فاکتور، گران‌فروشی و کم‌فروشی، جزو فراوان‌ترین تخلف‌های واحدهای صنفی در بازرسی‌ها از  واحدهای صنفی استان سمنان در سال گذشته بود.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان بیان کرد: بیشترین تخلف‌های صنفی در استان سال گذشته مربوط به شهرستان‌های سمنان و شاهرود بود.

وی با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان، یادآور شد: نظارت‌ها به منظور حفظ آرامش بازار و برخورد با تخلف‌های صنفی در ماه مبارک مبارک رمضان با همراهی دیگر بخش‌های نظارتی افزایش می‌یابد.

برهانی اظهار داشت: شهروندان استان سمنان می توانند شکایت ها و گزارش های گرانفروشی، کم فروشی، فقدان درج قیمت، صادرنکردن صورت حساب، عرضه و فروش کالای قاچاق را به شماره ۳۳۴۳۹۱۹۹  مربوط به نظارت و بازرسی اتاق اصناف استان سمنان برای بررسی و برخورد گزارش کنند.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان با اشاره به قرارگیری برخی شهرهای استان در وضعیت قرمز کرونایی ازواحدهای صنفی خواست به منظور مقابله با شیوع کرونا به دستورالعمل‌های مقابله با کرونا پای بند باشند.

تعداد کل واحدهای صنفی استان سمنان با احتساب مشاغل خانگی بیش از ۴۸ هزار واحد است، یعنی به ازای هر ۱۴ نفر یک واحد صنفی وجود دارد، این شاخص در کشور به ازای هر ۱۶ نفر یک واحد صنفی است.

در استان سمنان ۳۰ هزار واحدصنفی وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =