۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۹
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84295601
منبع: موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) source
۱ نفر

برچسب‌ها

دانش‌آموخته ماهر و متخصص نیاز اصلی امروز

داریوش پورسراجیان رئیس دانشگاه امام جواد (ع) به مناسبت روز ملی منابع انسانی گفت: دانش‌آموخته ماهر و متخصص نیاز اصلی امروز است.

رئیس مؤسسه آموزش عالی امام جواد (ع) ضمن تبریک به مناسبت بیست و پنجم فروردین، روز ملی منابع انسانی بابیان اینکه امروزه تحولات سریع اقتصادی و فرهنگی در چند دهه اخیر و نیاز کشور به نیروی انسانی متخصص و ماهر و تولید ثروت از دانش، احتیاج به یک بستر مناسب جهت متخصص کردن نیروی انسانی با استفاده آموزش به ‌شدت احساس می‌شود، اظهار داشت: نیروی انسانی باکیفیت و دانش‌مدار مهم‌ترین سرمایه اجتماعی در اقتصاد دانش‌محور امروز است و برای نیل به توسعه پایدار، تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآمد و موردنیاز بخش‌های مختلف جامعه توسط دانشگاه‌ها حائز اهمیت است.

وی افزود: موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) در سال‌های اخیر نقش پررنگ‌تری در شناسایی، تربیت و پرورش استعدادهای دانشجویی و معرفی آن‌ها به صنایع کوچک و بزرگ، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی استان ایفا می‌کند. از ابتدا رویکرد مدیران این موسسه آموزش‌های مهارت محور بوده و با ابزارهای گوناگون از بدو ورود دانشجو تا فارغ‌التحصیلی و حتی پس از فارغ‌التحصیلی با حمایت از دانشجویان خود چه در زمینهٔ کارآفرینی و آموزش‌های کارگاهی و چه دوره‌های کارورزی و کارآموزی حرفه‌ای، زمینه را برای رشد و پیشرفت هر چه بیشتر آن‌ها فراهم می‌کند. بی‌شک همین تأکید بر آموزش‌های مهارت محور و سابقه و پیشرو بودن در عرصه مهارت محوری و اشتغال دانشجو و قشر تحصیل‌کرده، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را بر آن داشت که این دانشگاه را که از معدود دانشگاه‌های کشور و تنها دانشگاه استان- مجری طرح دانشگاه‌های منتخب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای مهارت افزایی و اشتغال پذیری دانشجویان برگزیند.

در پایان داریوش پورسراجیان ضمن تبریک مجدد به مناسب روز ملی منابع انسانی از همه مدیران و تصمیم گیران استان خواست که توجه بیشتری به نیروی‌های تحصیل‌کرده بومی نشان داده و فرصت کسب تجربه و خودباوری را به این جوانان (این سرمایه‌های اجتماعی) بدهند که بی‌شک امروز و فردای ایران عزیزمان مرهون توجه و انتخاب‌های امروز این مدیران و دست‌اندرکاران در حوزه منابع انسانی است.

 م. خ 

منبع: موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) source

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =