۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 1207
کد خبر: 84295538
۰ نفر

برچسب‌ها

زمان اعزام ملی‌پوشان شمشیربازی به ازبکستان مشخص شد

تهران- ایرنا- ملی‌پوشان شمشیربازی، سوم اردیبهشت ماه برای شرکت در مسابقات زون آسیا راهی ازبکستان خواهند شد.

به گزارش ایرنا، مسابقات شمشیربازی زون آسیا و انتخابی المپیک، روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه در ازبکستان برگزار می‌شود. برای حضور در این مسابقات نمایندگان ایران باید سوم اردیبهشت ماه و با انجام تست کرونا راهی این کشور شوند. شمشیربازان ایرانی در بدو ورود به کشور ازبکستان نیز باید تست کرونا دهند و در صورت منفی بودن در مسابقات حضور پیدا خواهند کرد.  

ملی‌پوشان شمشیربازی قرار است در سه اسلحه سابر، فلوره و اپه به مصاف حریفان خود بروند. این مسابقات در ۲ بخش زنان و مردان برگزار خواهد شد.  

در بخش زنان و در اسلحه اپه «پریماه ماهرخ»، در بخش فلوره «نگین کافی» و در اسلحه سابر «نجمه سازنچیان» نفرات اعزامی به ازبکستان هستند. در بخش مردان و در اسلحه فلوره «علیرضا ادهمی» و در اپه «محمد رضایی طادی» انتخاب شدند.

بنا به اعلام فدراسیون شمشیربازی «محمد میرمحمدی» و «علی یعقوبیان» به عنوان سرمربیان فلوره و اپه ملی‌پوشان را همراهی می‌کنند.

در اسلحه سابر مردان تیم ایران سهمیه المپیک را کسب کرده و با چهار ورزشکار به توکیو اعزام خواهد شد. «مجتبی عابدینی»، «محمد فتوحی»، «محمد رهبری» و «علی پاکدامن» نفرات اصلی تیم سابر ایران هستند. هدایت این تیم بر عهده «پیمان فخری» است.  

در صورت کسب موفقیت در مسابقات زون آسیا ایران برای نخستین بار در ۲ اسلحه فلوره و اپه در المپیک نماینده خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha