ویژه برنامه‌های ماه رمضان در شهرری به صورت مجازی برگزار می‌شود

شهرری - ایرنا - شهردار منطقه ۲۰ تهران با تشریح برنامه‌های پیش بینی شده برای استقبال از ماه رمضان در شهرری، گفت: ویژه برنامه‌های این ماه با محوریت فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ تهران - شهرری، فرهاد افشار اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن ماه رمضان و با توجه به شیوع ویروس کرونا، ویژه برنامه های این ماه با محوریت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه ضیافت الهی است و می بایست با همدلی و تقویت هویت دینی و معنویت سپری شود، خاطرنشان کرد: به منظور بهره مندی شهروندان از فیوضات این ماه عزیز، بارگذاری دعاهای ماه مبارک رمضان بصورت روزانه، قصه خوانی کوتاه و ارسال فیلم و انتشار آن در فضای مجازی، تولید فیلم و پوستر فرهنگی و اجتماعی و نشر آن در شبکه های اجتماعی در دستور کار شهرداری منطقه ۲۰ است.

افشار اضافه کرد: مسابقه های کتابخوانی به مناسبت ولادت امام حسن (ع)، عکاسی با موضوع سفره افطار ساده و جزء خوانی قرآن به صورت آنلاین نیز از دیگر برنامه های مجازی شهرداری محسوب می شود.

این مسئول اجرای گلبانگ اذان در بالکن منازل و انتشار در فضای مجازی، برگزاری مراسم آئینی از قبیل چاووشی خوانی و دمامه زنی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در ماه رمضان عنوان کرد و افزود: علاوه بر فضای مجازی شهرداری منطقه ٢٠ فضاسازی شهری و انجام آئین غبارروبی مساجد و اماکن مذهبی را هم انجام داده است.

افشار با اشاره به اهمیت اطعام دادن در ایام ماه رمضان گفت: تهیه بسته ارزاق در قالب کمک های مومنانه از طریق سرای محلات و سمن های خیریه، اطعام کودکان تحت پوشش مراکز پرتو و اجرای پویش ۱+۱ در این ماه مبارک انجام خواهد شد.

شهردار منطقه ۲۰ تهران با اشاره به ویژه برنامه های تدارک دیده شده برای مددجویان مددسرای این منطقه اظهار داشت: سفره های مهربانی، قرائت قرآن در قالب برنامه عطر آیه، ترویج سبک زندگی امام حسن(ع) و اجرای سخنرانی مذهبی تواشیح و موسیقی در شب ولادت آن حضرت از برنامه های پیش بینی شده این ایام در مددسرای این منطقه است.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha