۲۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۳
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84295520
۰ نفر

برچسب‌ها

خیران پارسال ۴۵ مدرسه در کردستان ساختند

سنندج- ایرنا- رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کردستان گفت: سال گذشته با مشارکت خیرین مدرسه ساز ۴۵ پروژه آموزشی احداث و تحویل آموزش و پرورش استان شد.

ابراهیم حسامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته در مجموع ۶۵ پروژه آموزشی(مدرسه) از سوی مجمع خیرین مدرسه ساز استان و مشارکت خیرین در دست احداث بود که ۴۵ مورد از این تعداد تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شد.

وی با بیان اینکه برای احداث این تعداد پروژ ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه شد، گفت: بیشترین تعداد مدارس احداث شده توسط خیرین در شهرستان‌های مریوان، سروآباد، سنندج و سقز بوده است و ۲۰ پروژه باقی مانده نیز هم‌اکنون در دست احداث قرار دارد.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کردستان یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده علاوه بر ۲۰ پروژه باقی مانده از سال گذشته ۳۰ پروژه خیرساز دیگر نیز در استان برای سال جاری در دست احداث قرار دارد و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شود.

وی یادآور شد: مشارکت خیرین در امر مدرسه‌سازی نشان می‌دهد علیرغم مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد امر مقدس مدرسه سازی از سوی خیرین در استان و کشور و حتی ایرانیان مقیم خارج از کشور تداوم دارد و خیرین تلاش دارند مشکل مدرسه سازی را در سطح استان در چند سال آینده حل کنند.

 استان کردستان ۳۰۰ هزار دانش‌‍آموز دارد که در سه هزار و ۸۰۰ واحد  آموزشی تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha