بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۴۰۰ تدوین شد

تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۴۰۰ با با هدف پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید صادراتی تدوین و توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، «احسان قمری» اظهار داشت: سال گذشته بسته حمایت از صادرات غیر نفتی با رویکرد جهش تولید اجرا و تلاش شد حمایت‌های انجام شده در راستای جهش تولید صادراتی باشد.
وی بیان کرد:  با برنامه ریزی انجام شده، در سال گذشته بیش از ۷۰۰ واحد تولیدی و صادراتی از سرفصل های حمایتی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیر نفتی منتفع شدند.  
دبیرکارگروه مشوق های صادراتی ادامه داد: اولویت پرداخت مشوق های صادراتی در سال ۹۹ حمایت از احداث تجهیز و توسعه زیر ساخت های تجاری بوده و با امتیاز زیربناهای تجاری از جمله سردخانه‌ها، انبارهای مکانیزه، مراکز بسته بندی و سورتینگ، پایانه ها و مراکز نمایشگاهی گامی در تسریع و تسهیل صادرات و در نهایت جهش تولید برداشته شد.  
قمری گفت: در تدوین بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۴۰۰ تلاش خواهد شد تا در هر سر فصل پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی به صادرکنندگان و پرداخت مشوق های صادراتی با تاکید بر کاهش هزینه های واحد های صادراتی اقدام شود.
به گزارش ایرنا، کارنامه تجارت ایران در مجموع ۱۱ ماه سال ۹۹، ۱۳۴ میلیون تن به ارزش ۶۵.۵ میلیارد دلار بوده که سهم صادرات ۱۰۳ میلیون و ۹۰ هزار تن به ارزش ۳۱ میلیارد و ۱۹۸میلیون دلار و سهم واردات ۳۰ میلیون و ۸۱۸ هزار تن کالا به ارزش ۳۴ میلیارد و ۳۲۱ میلیون دلار بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =