اختصاص اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی تسهیلات شغلی مددجویان بهزیستی

تهران - ایرنا - معاون مشارکت‌های مردمی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: امسال اعتبار سه هزار میلیارد تومانی برای تسهیلات اشتغال مددجویان بهزیستی در نظر گرفته شده و با این تسهیلات بیش از ۶۰ هزار فرصت شغلی برای آنان محقق خواهد شد.

ذوالفقار یزدانمهر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعهد ما در سال ۹۹، تسهیل گری اشتغال ۵۶ هزار و ۷۱۶ نفر بود که طبق برنامه عملکردی که همکاران ما در دفتر اشتغال داشتند برای اشتغال ۵۹ هزار و ۳۰۴ نفر توانستند تسهیل‌گری کنند.
وی با بیان اینکه اعتباراتی که از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه در اختیار ما قرار گرفت، دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود، خاطرنشان کرد: این اعتبارات به صورت قرض‌الحسنه در مناطق مرزی و محروم با کارمزد چهار درصد و در سایر مناطق با کارمزد ۶ درصد پرداخت می‌شود. خوشبختانه عملکردی که تا پایان سال داشتیم، ۱۵۵۸ میلیارد تومان بوده که در نوع خود نسبت به سنوات گذشته بی سابقه بوده است.
معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی گفت: اشتغالی که از این محل محقق شده ۳۷ هزار نفر بوده و تا آخر اردیبهشت فرصت داریم پرونده‌های ارسالی به بانک را مورد بررسی قرار دهیم.

یک میلیون و ۶۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند و حدود ۲۴۰ هزار زن سرپرست خانوار نیز تحت پوشش این سازمان قرار گرفته‌اند  و از این میان، بیش از یک میلیون خانوار از بهزیستی مستمری می‌گیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =