۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 84295458
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۱۷ هزار دوز واکسن کرونا در مازندران تزریق شد

ساری - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد که تاکنون ۱۷ هزار و ۱۹۰ دوز واکسن کرونا به این استان تحویل و تزریق شده است.

به گزارش ایرنا ، دکتر قاسم اویس روز چهارشنبه در حاشیه مرحله جدید تزریق واکسن به کادر درمان بیمارستان های استان افزود که بیشتر واکسن های تحویلی به استان اسپوتنیک روسی بود.

وی توضیح داد : تاکنون ۱۰ هزار و ۶۱۰ دوز واکسن  اسپتونیک روسی به مازندران تحویل و تزریق شده است که معادل حدود ۶۲ درصد کل واکسن های تحویلی بوده است.

اویس تعداد واکسن های کوید ۱۹ تحویلی به مازندران را شامل چهار و ۱۴۰ دوز چینی و ۲ هزار و ۴۴۰۰ دوز هندی اعلام کرد.

وی با اعلام این که تحویل سه هزار و ۷۵۰ دوز واکسن به استان در روزهای اخیر بود ، گفت که واکسن های تحویلی در حال تزریق به کادر درمانی مراکز بیمارستانی استان است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اولویت تزریق واکسن کووید ۱۹ در استان را با کادر درمانی بیمارستان ها ، کادر بهداشتی ، پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی ، کادر اورژانس ، کارکنان مراکز آزمایشگاهی ، بیماران خاص، سالمندان و جامعه ایثارگران با شرایط ویژه اعلام کرد.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در شرایط حاضر تا تکمیل تزریق واکسن به تمامی جمعیت کشور تنها راه حل برای مقابله با کرونا دانست و افزود : تا زمانی که به طور کامل همه مردم واکسینه نشدند، نباید رفتار عادی انگارانه در پیش گرفت. 

اویس واکسیناسیون عمومی را با اشاره به وضعیت تحریمی و همه گیری کرونا در کشورهای دیگر جهان زمان بر توصیف کرد و گفت : باور داریم می توان با رعایت نکات بهداشتی ویروس کرونا را مدیریت کرد و تعداد مبتلایان را به حداقل رساند. 

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در حال حاضر حدود یکهزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha