۲۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۱۵
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84295448
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵۳ کیلومتر فیبرنوری در کردستان اجرا شد

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: این شرکت سال گذشته ۲۵۳ کیلومتر شبکه فیبرنوری شهری و روستایی در مناطق مختلف استان اجرا کرد.

آزاد حکمت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارسال ۲۲۳ کیلومتر فیبرنوری روستایی و ۳۰ کیلومتر شهری در استان اجرا شد و این فناوری اکنون به چهار هزار و ۸۴۴ کیلومتر رسیده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تعداد چهار هزار و ۲۰۸ مشترک FTTH ، چهار هزار و ۹۲۱ مشترک SIP PHONE و ۸۵۶ مشترک VDSL در استان از مزایای سرویس‌های مذکور بهره مند هستند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان، ایجاد ۳۲ سایت جدید همراه اول، ارتقای ۸۰ سایت به تکنولوژی ۳g و ۸۳ سایت به تکنولوژی ۴G را بخشی از عملکرد حوزه ارتباطات سیار در سال گذشته اعلام کرد و افزود: طی چند سال اخیر ۵۰۷ سایت BTS در استان نصب و راه اندازی شده است.

حکمت یادآور شد: نصب و راه اندازی تجهیزات CWDM در ۱۶۸ نقطه استان، نصب رادیو در ۷۲ نقطه و افزایش ظرفیت در ۱۷ نقطه از اقدامات صورت گرفته در توسعه انتقال استان در سال گذشته بود.

وی حذف ۶۱ کابل اقماری در نقاط مختلف استان، تعویض ۳۱ سوئیج و توسعه سوئیچ ADSL و VDSL در ۱۲۹ نقطه استان را از پروژه های انجام شده در حوزه سیستم های مخابراتی عنوان کرد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه دیتا و ارتقای ظرفیت UP LINK استان در ۲۶۹ نقطه، افزود: ارتقای پهنای باند استان به ۳۰ گیگ و ایجاد ظرفیت ۱۰G در چهار شهرستان از عمده برنامه‌های این شرکت در سال ۱۳۹۹ بوده است.

حکمت به وجود ۵۹۴ هزار و ۶۰ شماره تلفن منصوبه و تعداد ۵۰۸ هزار و ۹۱۱ شماره تلفن ثابت مشغول بکار در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک هزار و ۵۰۲ روستا دارای تلفن خانگی هستند.

وی تعداد پورت های منصوبه ADSL  در استان را ۱۷۱ هزار و ۵۰۰ مورد اعلام کرد و افزود: ۱۲۵ هزار و ۳۱ پورت آن به متقاضیان واگذار شده که شرایط واگذاری آن به مشتریان جدید فراهم است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه در سال ۱۳۹۲ تنها ۹ روستای استان دارای اینترنت پرسرعت ADSL بود، اظهار داشت: این رقم تا پایان سال گذشته به ۵۴۰ روستا رسیده که ۶۰ برابر افزایش یافته است.

حکمت با بیان اینکه حمایت از تولیدات داخلی با برندهای ایرانی در سال گذشته به عنوان یکی از اهداف اصلی، مورد توجه این منطقه قرار گرفت، گفت: تجهیزات مخابراتیِ تولید داخل کشور به ارزش یک هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال خریداری شد.

وی تاکید کرد: پارسال با تلاش و همراهی کارکنان این مجموعه توانستیم در مقابل موانعِ پیشرو موفق عمل کرده و پاسخگوی نیاز روزافزون مشتریان بخصوص در ۲ حوزه اینترنت پرسرعت و تلفن همراه باشیم.

در حال حاضر بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار شماره تلفن همراه اعتباری و دائمی با ضریب نفوذ ۱۳۷ درصد در کردستان مشغول بکار بوده و  تعداد ۹۳۸ روستا نیز تحت پوشش خدمات تلفن همراه اول مخابرات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =