کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛ محسن‌نژاد و بالی فینالیست شدند

تهران- ایرنا- «مهدی محسن‌نژاد» و «مهدی بالی» فرنگی‌کاران وزن‌های ۶۰ و ۹۷ کیلوگرم به فینال پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی آسیا راه یافتند.

به گزارش ایرنا، سی و یکمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از روز گذشته در شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد و امروز (چهارشنبه) با مشخص شدن نفرات برتر پنج وزن دوم به پایان می‌رسد.

در پایان رقابت‌های مقدماتی مسابقات روز دوم، ۲ نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند و دو نماینده راهی دیدار رده‌بندی شدند.

در روز نخست این مسابقات نیز «پژمان پشتام»، «ناصر علیزاده» و «علی‌اکبر یوسفی» در اوزان ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا، «میثم دلخانی» در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال نقره و «پویا دادمرز» در وزن ۵۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در ۵ وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم «مهدی محسن‌نژاد» در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر «کاتوبک عبدیکریم» از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل «مردان الله یاروف» از ترکمنستان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. محسن‌نژاد در این مرحله مقابل «آیاتا سوزوکی» از ژاپن با نتیجه ۹ بر یک به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال «آدیوس سلطانگالی» دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان است.

در وزن ۶۷ کیلوگرم «حسین اسدی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با توجه به غیبت «الاجامی» از عراق به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی با «تسوچیکا شیمویامادا» دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با آشو از هند مبارزه می‌کند.

در وزن ۷۲ کیلوگرم «امین کاویانی‌نژاد» پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل «آزات سادیکوف» از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۶ به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی مقابل «روسلان تساریف» قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت.   وی در این مرحله با «محمود بخشیلوف» از ازبکستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار شد، «مهدی ابراهیمی» در گروه ۲ در کشتی نخست خود مقابل «جالگاسبای بردیموراتوف» دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب شد و در مبارزه بعد نیز با نتیجه ۲ بر یک مقابل «کالیدین آسیکیف» از قرقیزستان شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «مهدی بالی» پس از استراحت در دور نخست در دور بعد با توجه به غیبت «علی الکابی» از عراق به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی در یک کشتی نفس‌گیر با نتیجه ۱۱ بر ۹ «یرولان ایسکاکوف» دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با «سئونگ جون کیم» از کره‌جنوبی مبارزه می‌کند.

اسامی نفرات راه یافته به دیدار فینال به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم: مهدی محسن‌نژاد (ایران) - آدیوس سلطانگالی (قزاقستان)

۶۷ کیلوگرم: تسوچیکا شیمویامادا (ژاپن) - آلمات کبیسبایف (قزاقستان)

۷۲ کیلوگرم: هان سو ریو (کره‌جنوبی) - روسلان تساریف (قرقیزستان)

۸۲ کیلوگرم: جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) - کالیدین آسیکیف (قرقیزستان)

۹۷ کیلوگرم: مهدی بالی (ایران) - سئونگ جون کیم (کره‌جنوبی)

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha