بیمارستان ارتش برای بستری بیماران کرونایی در همدان استفاده می شود

همدان- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه با توجه به سیر صعودی بیماران کرونایی در روزهای آینده با کمبود تخت مواجه می‌شویم، از رایزنی با مسئولان برای استفاده از ظرفیت بیمارستان ارتش خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری علوم پزشکی همدان، دکتر ابراهیم جلیلی افزود: روند مراجعه به بیمارستان ها به صورت افزایشی است و هم اینک یک‌هزار و ۱۲۵ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان همدان بستری هستند.

وی اضافه کرد: روزانه ۱۴۰ بیمار جدید در بیمارستان های این استان بستری می شوند همچنین شمار مراجعان سرپایی نیز نسبت به اوایل فروردین سالجاری پنج برابر شده است.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: پس از تکمیل ظرفیت بیمارستان های سینا، فرشچیان و شهید بهشتی، بیماران در بیمارستان آتیه تامین اجتماعی همدان بستری شدند با این وجود نیاز به استفاده از ظرفیت بیمارستان ارتش نیز داریم.

دکتر جلیلی ادامه داد: در حال پیگیری برای ایجاد فضای جدید در بیمارستان های استان همدان هستیم چراکه در روزهای آینده با مشکل کمبود تخت مواجه می شویم.

وی از شهروندان خواست با پرهیز از تجمع و دورهمی، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کادر درمان را مهار و کنترل ویروس کرونا یاری دهند.

مجموع متوفیان قطعی ابتلا به کرونا در استان همدان از ابتدای اپیدمی این ویروس تاکنون به یک هزار و ۶۴۰ نفر و مجموع موارد مثبت بستری و سرپایی به ۴۱ هزار و ۶۹۶ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha